Reklama

Rolnicy z Krzywdy dziękowali za plony

Opublikowano:
Autor:

Rolnicy z Krzywdy dziękowali za plony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami dożynki gminne w Krzywdzie. W niedzielę 2 września na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji dziękowano za tegoroczne plony i prezentowano wyroby domowej roboty.

Starostami tegorocznych dożynek gminnych w Krzywdzie byli Iwona Krawczyk z Huty Dąbrowej i Grzegorz Goławski z Nowego Patoka. Wręczyli oni symbolicznie chleb na ręce wójta gminy Jerzego Kędry, a następnie rozdzielili go między świętujących rolników i mieszkańców gminy.

Uroczystości poprzedziła msza święta i prezentacja dożynkowych wieńców. Władze gminy uhonorowały zasłużonych rolników, podobne wyróżnienia wręczali też przedstawiciele spółdzielni mleczarskich. Wyróżnienia wręczał także wójt gminy, dla którego były już to jedenaste dożynki.

- Miniony rok był trudny, ale spokojny. Cieszymy się, że nie napotkały nas żadne klęski żywiołowe, huragany. Rolnicy musieli pracować za to przy wysokich temperaturach i za to należą się im podziękowania. Cieszymy się, że w podobnej pogodzie możemy podsumować ich pracę i wysiłek - powiedział wójt Jerzy Kędra.

W trakcie gminnych dożynek mieszkańcy Krzywdy i okolic mogli odwiedzić stoiska sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich. Miejscowości startowały też w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku zwyciężyła kompozycja z Krzywdy, drugie miejsce zajął Wielgolas, a trzecie - Nowy Patok. Ten drugi wieniec będzie reprezentować gminę na Dożynkach Powiatu Łukowskiego, które w 8 września odbędą się w Woli Gułowskiej. W sumie o miano najpiękniejszego wieńca rywalizowało 13 miejscowości.

Po zakończeniu części oficjalnej święta, przyszedł czas na występy i zabawę. Na scenie zaprezentowały się Ludowy Zespół "Wrzeciono", działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie i Dziecięcy Zespół Regionalny "Kropelki Rosy" z Łukowa. Wystąpiła też wokalistka i skrzypaczka z Krzywdy Kinga Sowa oraz Zespół Pieśni i Tańca "Łukowiacy". O humor publiczności zadbali członkowie kabaretu „Kopydłowo”, a świętowanie zakończyły koncerty zespołu disco polo „Kamasutra” i miejscowej grupy „Refleks”. Równolegle odbywała się akcja poboru krwi, w której ponad 30 osób podzieliło się tym najcenniejszym płynem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE