Reklama

Rada Powiatu przeciw agresji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat Łukowski / YouTube

Rada Powiatu przeciw agresji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji Rady Powiatu Łukowskiego radni przyjęli ekspresowo wprowadzoną uchwałę sprzeciwiającą się aktom agresji w życiu publicznym. Dokument powstał w odpowiedzi na atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego.

2 kwietnia zorganizowana została nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Łukowskiego, na której powiatowi radni zmieniali Wieloletnią Prognozę Finansową. Ma to związek z planami inwestycyjnymi łukowskiego szpitala, polegającymi m.in. na termomodernizacji głównego budynku placówki medycznej.

Jednak przed rozpoczęciem obrad starosta Dariusz Szustek zaapelował o wprowadzenie do porządku obrad dodatkowej uchwały sprzeciwiającej się agresji w życiu publicznym.

- Rada Powiatu Łukowskiego kategorycznie sprzeciwia się wszelkim tego typu aktom kryminalnym, mowie nienawiści i prowokacjom których celem jest skłócenie Naszego Narodu – napisano na projekcie uchwały przekazanej do podjęcia radnym.

Pomysłodawcy projektu uchwały powołują się m.in. na styczniowe morderstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, czy ostatni atak na byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Co ciekawe w tym drugim przypadku wskazują na usiłowanie zabójstwa samorządowca, choć oficjalnych zarzutów w tej sprawie nie przedstawiła jeszcze Prokuratura. Doniesienia o powyższych zbrodniach traktowane są natomiast jako „zaskakujące”, motywowane wzrastającą agresją w stosunku do osób piastujących funkcje publiczne.

- Panu Wojciechowi Kudelskiemu życzymy powrotu do zdrowia i dalszej owocnej pracy w Samorządzie Województwa Mazowieckiego - napisano w projekcie uchwały.

Radni apelują też do wszystkich organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Państwa o szybkie przyjęcie rozwiązań prawnych i organizacyjnych, które zahamują zbrodnie i zagwarantują bezpieczeństwo mieszkańcom. Uchwała weszła w życie, a jej wykonanie powierza się Zarządowi Powiatu Łukowskiego z poleceniem dostarczenia jej byłemu prezydentowi Siedlec Wojciechowi Kudelskiemu, Marszałkowi Sejmu, Marszałkowi Senatu oraz Ministrowi Sprawiedliwości i Prokuratorowi Generalnemu.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE