Reklama

PSL rusza z kampanią

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

PSL rusza z kampanią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Część wydziałów Starostwa Powiatowego otwarta w soboty, darmowe prawa jazdy dla uczniów szkół średnich, likwidacja jednego z czterech stanowisk dyrektorskich w łukowskim szpitalu i spłata długów powiatu łukowskiego to wybrane założenia programu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. W niedzielę 23 września zainaugurowana została kampania wyborcza ludowców.

Kolejny komitet zainaugurował oficjalnie swoją kampanię wyborczą. W niedzielę 23 września w Ławkach niedaleko Łukowa spotkali się członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zaprezentowali sylwetki i program dla powiatu łukowskiego oraz do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

- Naszym celem jest zwycięstwo w wyborach do Rady Powiatu Łukowskiego. Naszym celem jest znalezienie się w większości rządzącej powiatem łukowskim. Naszym celem jest mądre, spokojne, rozsądne rządzenie powiatem łukowskim - mówił w trakcie konwencji Krzysztof Fornal, szef PSL-u w powiecie Łukowskim.

Ludowcy zaprezentowali ośmiopunktowy program dotyczący m.in. administracji powiatowej, oświaty, ochrony zdrowia w powiecie, infrastruktury drogowej, finansów publicznych, czy wsparcia oddolnych inicjatyw. W dokumencie „Rzeczpospolita Powiatowa” czytamy m.in. o planach likwidacji jednego z stanowisk dyrektorskich w SP ZOZ w Łukowie, audytu celowości wydania ponad 1 mln zł na dokumentację rozbudowy szpitala, czy o przekwalifikowaniu dróg powiatowych przebiegających tylko w granicach gmin na drogi kategorii gminnej.

PSL obiecuje też otwarcie części wydziałów starostwa w soboty. W te dni mieszkańcy mogliby załatwić sprawy dotyczące budownictwa, geodezji czy komunikacji. Program ludowców adresowany jest też do młodych ludzi, którzy mieliby możliwość bezpłatnego wyrobienia prawa jazdy w szkołach średnich. Kandydaci do Rady chcą też doposażać jednostki OSP w sprzęt ratowniczy.

Członków i sympatyków ugrupowania odwiedził w niedzielę Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, również walczący o reelekcję w wyborach. Gość zagrzewał kandydatów PSL-u do wytężonej pracy w wyborach.

- Kodeks wyborczy został stworzony nie dla nas. Ustawa została stworzona nie z myślą o tym, by wygrała opozycja. Skłócono listy wyborcze, doprowadzono tego, by skończyło się przedstawicielstwo. To wszystko ma utrudnić PSL-owi wybory - mówił Sosnowski.

- Czy ktoś z was pamięta tak krótką kampanię? Dlaczego tak jest? Dlaczego dano nam tak mało czasu? - dopytywał marszałek.

- Na naszych listach mogłoby znaleźć się dużo więcej osób. W powiecie radzyńskim powstały dwie listy z ludowcami do powiatu, ponieważ nie można było zmieścić wszystkich chętnych na jednej liście - dodał.

- Z 6 mandatów przewidzianych na północną Lubelszczyznę, cztery lata temu zdobyliśmy 3 mandaty. Uzyskaliśmy 55 tys. głosów, wygrywając z listą PiS-u 17 tysiącami głosów. Czy wydarzyło się coś takiego, że mielibyśmy utracić to zaufanie? - powiedział Sławomir Sosnowski.

Czy PSL w powiecie łukowskim weźmie do serca uwagi Marszałka Województwa Lubelskiego? Okaże się to po 21 października.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE