Reklama

Przymierze ogłasza start w wyborach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Przymierze ogłasza start w wyborach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przymierze dla Ziemi Łukowskiej oficjalnie ogłosiło tegoroczny start w jesiennych wyborach samorządowych. Stowarzyszenie przedstawiło też kandydatów na wójtów gmin oraz kandydata na burmistrza Łukowa.

Oficjalny komunikat o starcie w wyborach ogłosił podczas konferencji prasowej 13 sierpnia szef Przymierza dla Ziemi Łukowskiej i jednocześnie starosta łukowski Janusz Kozioł. Przypomniał on, że osoby związane ze stowarzyszeniem pełnią już funkcje wójtów gmin i radnych, zaś samo Przymierze funkcjonuje w koalicji w powiecie łukowskim oraz samym Łukowie. Janusz Kozioł zaprezentował także osoby, które walczyć będą o stanowiska włodarzy gmin za kilkanaście tygodni.

- Chcemy prowadzić pozytywną i skuteczną kampanię wyborczą, aby wynik tegorocznych wyborów był jak najbardziej pomyślny. Aby tak było, trzeba mieć dobrych, popularnych ludzi. Ludzi znanych w terenie, znanych z aktywności społecznej. Ludzi którzy są w stanie przekonać do siebie wyborców - mówił prezes stowarzyszenia Przymierze dla Ziemi Łukowskiej.

Szerszeń, Chaber i Szczęśniak

Przymierze dla Ziemi Łukowskiej wystawi kandydatów na wójtów w Woli Mysłowskiej, Serokomli i Wojcieszkowie. W gminach tych dzisiaj rządzą osoby reprezentujące właśnie to stowarzyszenie. O fotel wójta w Woli Mysłowskiej ubiegać się będzie Kinga Szerszeń, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i sekretarz gminy. W Serokomli o reelekcję powalczy Piotr Chaber, a w Wojcieszkowie następcą reprezentującego PZdŁ Janusza Wylotka ma zostać członek Zarządu Powiatu i wicedyrektor szkoły w Wojcieszkowie Krzysztof Szczęśniak. Osoby te zaprezentowały dziś pokrótce swoje kandydatury i zachęciły do oddawania głosu w jesiennych wyborach.

Nurzyński kandydatem na burmistrza

W pozostałych gminach powiatu łukowskiego Przymierze dla Ziemi Łukowskiej ma poprzeć inne kandydatury. Barwy stowarzyszenia mają być jednak szczególnie widoczne w Łukowie, gdzie o fotel burmistrza powalczy Maciej Nurzyński, działający w organizacjach pozarządowych 36-latek.

- Maciej Nurzyński to aktywny, znany nie tylko dziennikarzom działacz społeczny. Od wielu lat pracuje w stowarzyszeniach i fundacjach. Młody, energiczny, przedsiębiorczy, zaradny, z wieloma pomysłami - zachwalał kandydata na burmistrza Łukowa starosta Janusz Kozioł.

- Mądrym ludziom się nie odmawia, dlatego przyjąłem propozycję współpracy i będę kandydował na urząd Burmistrza Miasta Łuków, starając się jednocześnie o mandat radnego. Będę się kierował mottem "Jestem, Słucham, Rozumiem" - powiedział z kolei Maciej Nurzyński.

Program całej grupy ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni. Kandydaci - póki co - nie chcą się chwalić szczegółami w obawie przed ściągnięciem pomysłów przez inne komitety. Zapraszają jednak mieszkańców do współpracy, kontaktowania się i podsyłania pomysłów na miasto oraz poszczególne gminy.

- Mam doświadczenie w pracy na rzecz osób niepełnosprawnych, zajmowałem się pozyskaniem środków dla tychże. Mam doświadczenie w pracy w bankowości, znam pracę banków spółdzielczych bliskich dla mieszkańców Ziemi Łukowskiej - mówił o sobie kandydat na burmistrza. - Dzisiaj widzę wokół siebie wiele uśmiechniętych osób, które mają duże doświadczenie. Ja z tego doświadczenia będę korzystać i mam nadzieję, że stworzymy dobry team, który osiągnie zamierzone sukcesy - dodał Maciej Nurzyński.

Koszulka na szczęście

W trakcie konferencji prasowej poszczególni kandydaci zaprezentowali swoje osoby. Powiedzieli też o swoich dokonaniach i poprosili o wsparcie na jesieni. Spotkanie z mediami zakończyło przekazanie sportowej koszulki z nazwiskiem Macieja Nurzyńskiego. Ma ona przynieść szczęście Przymierzu oraz kandydatowi na burmistrza w wyborach.

Zobacz też: Maciej Nurzyński kandydatem na burmistrza
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE