Reklama

Przymierze jednak z PiS-em!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Przymierze jednak z PiS-em! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przymierze dla Ziemi Łukowskiej wycofuje się z porozumienia koalicyjnego z Polskim Stronnictwem Ludowym i zamierza współpracować z Prawem i Sprawiedliwością. Informację w tej sprawie przekazał Zarząd stowarzyszenia.

Dzień po wyborach samorządowych, w poniedziałek 22 października podpisane zostało porozumienie o współpracy na szczeblu Powiatu Łukowskiego Polskiego Stronnictwa Ludowego i Przymierza dla Ziemi Łukowskiej. Komitety te postanowiły tworzyć ze sobą koalicję w powiecie, a do lokalnych mediów trafiło pismo z podpisami łącznie 12 radnych powiatowych z obydwu stron.

Zobacz też: Jest koalicja w powiecie

Dziś, po kilkudziesięciu godzinach od zawartego wówczas porozumienia, PdZŁ decyduje się współpracować w powiecie, ale z innym komitetem. Informuje o tym Zarząd Przymierza w piśmie z czwartku 25 października:

“Zarząd Stowarzyszenia Przymierze dla Ziemi Łukowskiej informuje, że dnia 22 października 2018 r. nasi kandydaci wybrani do Rady Powiatu Łukowskiego na nową kadencję, podpisali porozumienie o współpracy z PSL. Jednak po analizie sytuacji w Sejmiku Województwa, w Naszym Powiecie, wspólnych ustaleniach z Zarządem Stowarzyszenia, a także po konsultacjach z innymi członkami Naszej Organizacji, zapadło postanowienie o rezygnacji z zamiaru współpracy z PSL.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Świadomi konsekwencji zdecydowaliśmy o współpracy w Mieście i Powiecie z PiS.

Zarząd Stowarzyszenia
Przymierze dla Ziemi Łukowskiej”


Przymierze dla Ziemi Łukowskiej wprowadziło do Rady Powiatu 6 radnych: Janusza Kozioła, Karola Ciołka, Anetę Mazur, Władysława Mikę, Wojciecha Czernieca i Zbigniewa Zemło. W mieście stowarzyszenie reprezentują natomiast radni: Krzysztof Okliński, Ryszard Smolarz, Przemysław Wereszczyński i Maciej Nurzyński.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE