Reklama

"Przedwiośnie" czytał nie tylko Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GBP w Krzywdzie / GBP w Adamowie / GBP w Stoczku Łukowskim

"Przedwiośnie" czytał nie tylko Łuków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostatnia edycja Narodowego Czytania miała miejsce nie tylko w Łukowie. "Przedwiośnie" czytano także w Krzywdzie, Starych Kobiałkach i Adamowie.

Organizatorami „Narodowego Czytania” w gminach powiatu łukowskiego były miejscowe Gminne Biblioteki Publiczne. W samej tylko Krzywdzie powieść opowiadającą o losach Cezarego Baryki czytało ponad 60 czytelników. „Przedwiośnie” czytali m.in. wójt Jerzy Kędra, kierownik ośrodka pomocy społecznej Tomasz Ciężki, sołtys Krzywdy Barbara Józwik oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu "Senior-Wigor" z Anielinie. Powieść o „szklanych domach” czytali też uczniowie i nauczyciele zespołów szkół z Huty Dąbrowej, Fiukówki, Krzywdy, Radoryża Smolanego i Radoryża Kościelnego.

W Adamowie organizatorem Narodowego Czytania była Gminna Biblioteka Publiczna. „Przedwiośnie” oraz utworzy o tematyce niepodległościowej czytali i recytowali dla zgromadzonej młodzieży uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Adamowie i Zespołu Szkół w Woli Gułowskiej. Karty powieści czytał też wójt Sławomir Skwarek.

W przypadku gminy Stoczek Łukowski, ogólnopolską akcję wpisano w otwarcie nowej sali widowiskowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Kobiałkach. „Przedwiośnie” czytali tam m.in. samorządowcy i reprezentanci bibliotek z powiatu łukowskiego.

Lektorzy, którzy przynieśli ze sobą własne egzemplarze „Przedwiośnia” mogli otrzymać specjalną pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE