Reklama

Poznawali tradycje i ozdoby wielkanocne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Poznawali tradycje i ozdoby wielkanocne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków zaprosiło na tradycyjne warsztaty wielkanocne. Ich uczestnicy uczyli się, jak wykonywać pisanki; poznawali także zanikające już świąteczne obyczaje.

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi członkinie Stowarzyszenia Artystów i Twórców Gminy Łuków prowadziły warsztaty wielkanocne. Zajęcia zaadresowano do mieszkańców gminnych miejscowości: Malcanowa, Karwacza, Dąbia, Zalesia, Dminina, Sięciaszki Drugiej, Strzyżewa i Jezior, choć mogli wziąć w nich udział również inni chętni.

Osoby które skorzystały z zaproszenia, uczyły się m.in. jak wykonywać pisanki metodą batikową (polegającą na naniesieniu w formie różnorodnych wzorów na skorupkę jajka roztopionego wosku pszczelego, następnie na barwieniu jajek) czy techniką decoupage.

W zajęciach wspominano też zanikające już tradycje i obyczaje świąteczne. Wykonywano palmy z gałązek bazi, bukszpanu, traw i kwiatów z bibuły. Wydarzenie adresowane do mieszkańców gminy zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE