Reklama

Pożar i wypadek w Wielkanoc

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Stoczek Łukowski, OSP Krzywda

Pożar i wypadek w Wielkanoc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na brak zajęć nie mogli narzekać podczas świąt wielkanocnych strażacy w powiecie łukowskim. Oprócz pełnienia wart przy Grobach Pańskich, polewania wodą mieszkańców zwłaszcza mniejszych miejscowości, wyjeżdżali oni do kilku interwencji. Pracowali m.in. przy wypadku drogowym i pożarze budynku gospodarczego.

Pożar w szpitalu

Gdy w wielu mieszkaniach trwały świąteczne śniadania, 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie udały się do budynku SPZOZ przy ulicy Rogalińskiego. W placówce tej doszło do pożaru w skrzynce elektrycznej od dźwigu towarowego, jednakże z zagrożeniem poradził sobie szpitalny elektryk, odcinając dopływ energii od tego przedmiotu. Strażacy ograniczyli więc swoje działania do oddymienia pomieszczenia, w którym znajdowała się skrzynka i dźwig. Nikt nie został ewakuowany i nie było potrzeby gaszenia ognia. Interwencję odnotowano w niedziele 21 kwietnia około godz. 7:20 rano.

Ogień w lasach

Straż wyjeżdżała też do miejscowości Szczałb (gm. Krzywda), gdzie paliło się około pół hektara lasu. Ogień około godziny 14:40 gasili strażacy ochotnicy z OSP w Krzywdzie, OSP w Adamowie i zastęp PSP z Łukowa. Las płonął też dzień wcześniej, w sobotę 20 kwietnia pomiędzy Stoczkiem Łukowskim i wsią Turzec. W tym przypadku około godz. 17 do gaszenia ognia zadysponowano jednostki OSP ze Stoczka Łukowskiego, zastęp OSP Szyszki, OSP Zgórznica i pojazd z PSP z Łukowa. Natomiast w wielkanocną niedzielę około godz. 15:00 ochotnicy ze Stoczka Łukowskiego pomagali policjantom w ich działaniach.

Wypadek. Poszkodowany zabrany śmigłowcem ratunkowym

W Wielkanoc doszło też do wypadku drogowego, w którym poszkodowane zostały trzy osoby. Całość miała miejsce w Zgórznicy w gminie Stoczek Łukowski, gdzie w niedzielę około godziny 14:25 zderzyły się na skrzyżowaniu samochody marki Seat Altea i Peugeot Partner. Na miejsce wezwani zostali strażacy ochotnicy ze Zgórznic i Stoczka Łukowskiego oraz zastęp PSP z Łukowa. Straż wydostała ranne osoby z samochodów i przekazała je ratownikom medycznym.

Strażacy zabezpieczali też miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan jednej z osób był na tyle poważny, że wymagała ona szybkiego transportu do szpitala. W międzyczasie odłączono akumulatory w pojazdach, a po zakończeniu prac przez policję usunięto pojazdy z jezdni i zneutralizowano wycieki z aut.

Pożar w bloku

W wielkanocny wieczór straż pożarna pojawiła się też na osiedlu Chącińskiego w Łukowie. Kilka chwil przed godziną 21 w piwnicy jednego z bloków płonęły najprawdopodobniej pozostawione na korytarzu gazety. Na miejsce przybyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, jednakże okazało się, że ogień zdążyli już ugasić mieszkańcy bloku. Strażacy otworzyli więc okna w piwnicy oraz na klatce schodowej i przy pomocy wentylatora oddymili pomieszczenia.

Uderzenie pioruna

Uderzenie pioruna to prawdopodobna przyczyna pożaru, który wybuchł około godziny 22 w niedzielę 21 kwietnia w Jarczewie w gminie Wola Mysłowska. W miejscowości tej podczas opadów deszczu i burzy zapalił się dach murowanego budynku gospodarczego. Ogień gasił zastęp PSP z Łukowa oraz strażacy ochotnicy z pięciu miejscowości: Jarczewa, Ksawerynowa, Dworni, Woli Mysłowskiej i Starej Huty. Ratownicy ewakuowali zwierzęta z budynku i podali trzy prądy wody, by gasić płomienie. Kierowali wodę na dach oraz od wewnątrz na poddasze murowanej obory. Następnie przelali wodą znajdującą się w budynku słomę. Ostatni strażacki samochód wrócił do bazy o godzinie 1:10 w nocy.

Zabezpieczyli teren

Dzień później, w świąteczny poniedziałek strażacy odnotowali jedno wezwanie. Około godz. 19:20 udali się na ul. Wyszyńskiego w Łukowie, gdzie z jednego z budynków zaczęła odpadać elewacja. Elementy te stwarzały zagrożenie dla przechodniów, więc postanowiono odgrodzić taśmą niebezpieczny teren. Natomiast przy użyciu wysięgnika skuto luźnie elementy elewacji. Na miejscu pracował jeden zastęp PSP.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE