Reklama

POWIAT Ośrodki Zdrowia w nowej odsłonie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

POWIAT Ośrodki Zdrowia w nowej odsłonie - Zdjęcie główne

W Wandowie jeszcze kilka lat temu budynek POZ nie przypominał gminnego ośrodka zdrowia. Przychodnia niszczała i wymagała gruntownej przebudowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości SP ZOZ od kilku lat realizuje plan remontów.

Jedlanka, Trzebieszów i Wandów. Te miejscowości mogą się dziś poszczycić pięknymi ośrodkami zdrowia. W ostatnich latach budynki, które powstały w latach 60. przeszły kompleksową modernizację. Zakres prac wszystkich inwestycji był bardzo podobny. Obejmował wymianę dachu, okien, drzwi. Do tego docieplenie elewacji, przemurowanie kominów, wymianę wszystkich izolacji, tynkowanie, malowanie oraz wymianę wyposażenia. Tereny wokół ośrodków zostały zagospodarowane. Powstały m.in. nowe parkingi.


 


Parking i droga dojazdowa


W Jedlance udało się na nowo zagospodarować wyremontowane pomieszczenia. W dwupiętrowym budynku powstał gabinet lekarski, zabiegowy, gabinet EKG, recepcja, poczekalnia dla pacjentów, toaleta oraz pomieszczenie administracyjne i socjalne. W 2019 roku POZ-et zyskał nowy parking i drogę dojazdową. Koszt całej inwestycji to 565 tys. zł. Dofinansowanie z Unii - 96,5 tys. zł, pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 186 tys. zł, dotacja z powiatu - 100 tys. zł.


 


Niszczejąca przychodnia


W Wandowie jeszcze kilka lat temu budynek POZ nie przypominał gminnego ośrodka zdrowia. Przychodnia niszczała i wymagała gruntownej przebudowy. Zębem czasu nadgryziona była nie tylko elewacja czy instalacje elektryczne, ale również kotłownia i sale przyjęć pacjentów. Remontem zajęła się firma Invest ze Starej Wróbliny. Remont objął m.in. wymianę okien i drzwi, poprawę elewacji, wymianę instalacji elektrycznej i kanalizacyjnej.


Wartość całej inwestycji to 580 tys. zł. 112 tys. zł dorzucił zarząd powiatu. Reszta to środki SP ZOZ-u.


200 tys. zł powiat dołożył z kolei do remontu ośrodka zdrowia w Trzebieszowie. Zakres prac był bliźniaczy, a cała inwestycja kosztował 574 tys. zł.


 


Nowe toalety


Na tym nie koniec zmian w SP ZOZ. Pacjenci i personel oddziałów: psychiatrycznego, odwykowego i detoksykacyjnego na ul. Rogalińskiego w Łukowie mają do dyspozycji nowe toalety. To w sumie sześć pomieszczeń na trzech piętrach. Budowlańcy z firmy Irpol z Łukowa skuli stare posadzki, zdemontowali drzwi. Potem przyszedł czas na wydzielenie nowych pomieszczeń, wykonanie posadzek, ułożenie płytek i montaż pisuarów, umywalek. Koszt remontu to blisko 600 tys. zł.


 


Plany na przyszłość


Dyrekcja szpitala im. św. Tadeusza w Łukowie planuje kolejne inwestycje. Do 20 czerwca gotowa ma być koncepcja przebudowy Ośrodka Zdrowia w Stoczku Łukowskim. Do zagospodarowania jest budynek o powierzchni 1600 m2. Tylko 400 m2 zajmuje POZ. Resztę zajmują Warsztaty Terapii Zajęciowej, prywatna apteka, stacja pogotowia. Cześć pomieszczeń jest niezagospodarowanych.


SP ZOZ planuje też ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji nowego ośrodka zdrowia w Wojcieszkowie. W tamtym roku szpital kupił działkę o pow. 3600 m2 w Wojcieszkowie. Budowa nowego ośrodka zdrowia powinna zostać zrealizowana w ciągu trzech lat. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE