Reklama

Powalczy z najlepszymi "komputerowcami"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZS nr 3 w Łukowie

Powalczy z najlepszymi "komputerowcami" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczeń ZS nr 3 w Łukowie Rafał Niedziółka-Domański zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej. Teraz w gronie 300 innych osób powalczy o znalezienie się w grupie najlepszych 80 "komputerowców" w całym kraju.

Rafał na co dzień kształci się w zawodzie technik informatyk w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie. Uczeń awansował właśnie do drugiego etapu przedmiotowej olimpiady adresowanej do uczniów szkół średnich, przeprowadzanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczestnicy Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej muszą wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym.

Zmagania 300 uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu odbędą się w sześciu miastach w Polsce w 12-14 lutego. Spośród nich zostanie wyłonionych 80 osób, które zmierzą się w ogólnopolskim finale. Trzymamy kciuki za Rafała.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE