Reklama

Poniedziałek i wtorek w wykonaniu służb

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Poniedziałek i wtorek w wykonaniu służb - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy tydzień przyniósł nowe wezwania u strażaków i policjantów. Gdzie interweniowali?

Tydzień pracy strażacy rozpoczęli od zabezpieczenia lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na stadionie miejskim w Łukowie. Około godz. 10:15 na płytę boiska udał się jeden zastęp PSP.

Jedna jednostka PSP z Łukowa została wezwana na ul. Browarną. Około godz. 16:45 w budynku wielorodzinnym zacięła się winda, w której przebywały dwie osoby. Strażacy otworzyli windę i uwolnili mieszkańców.

Ostatnią poniedziałkową interwencją był wyjazd strażaków z OSP Krzywda do miejscowości Zimna Woda. Tam około godz. 17:25 usuwane było gniazdo os. Owady znajdowały się w podbitce budynku mieszkaniowego, a strażacy w specjalnych kombinezonach poradzili sobie z zagrożeniem.

We wtorek 9 października straż pożarna odnotowała dwa wezwania. Jedno z nich przyszło kilka minut przed godziną 14 z oddziału psychiatrycznego SP ZOZ w Łukowie. Na drugim piętrze budynku przy ul. Rogalińskiego uruchomiony został alarm, który postawił na nogi strażaków. Na miejsce udał się jeden zastęp PSP, który stwierdził, że alarm został włączony przez jednego z pacjentów. Nie stwierdzono więc żadnego zagrożenia.

Kilka minut przed godz. 17 na ul. Łapiguz w Łukowie pojawił się jeden zastęp PSP. Strażacy wezwani zostali do usunięcia gniazda os. Owady znajdowały się w stropie budynku magazynowego należącego do oddziału terenowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zostały usunięte przez strażaków.

Więcej pracy mieli natomiast w ostatnich godzinach łukowscy policjanci. Tylko we wtorek 9 października odnotowali oni blisko 30 zgłoszeń i interwencji. Mundurowi zatrzymali m.in. kierującego Fordem 37-letniego mieszkańca Łukowa, którzy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymywał się na polecenia policjantów.

Zobacz też: Pościg za Escortem

Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał też 50-letni mieszkaniec gminy Stoczek Łukowski, którego zatrzymano wczoraj w miasteczku. Mundurowi we wtorek 9 października odnotowali też dwie kolizje. Doszło do nich w Zaolszyniu (gm. Trzebieszów), gdzie zderzyły się samochody marki Opel i Mazda, a także w Krzywdzie (zderzenie Opla i Daewoo).
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE