Reklama

Ponad stu kierowców z mandatami za nadmierną prędkość

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Ponad stu kierowców z mandatami za nadmierną prędkość - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 100 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwunastu z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h i straciło prawo jazdy. \"Niechlubnym rekordzistą\' był 51-latek z Gdyni, który przy ograniczeniu do 40 km/h przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h.

Choć od wielu miesięcy obowiązuje przepis na mocy którego policjanci zatrzymają uprawnienia do kierowania pojazdami, kierującym którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, niektórzy wciąż nie zdejmują nogi z gazu. W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach powiatu. Przez trzy dni policjanci stwierdzili, że ponad 100 kierujących pojazdami przekroczyło dozwoloną prędkość.   

Każdy z kierowców, który naruszył przepisy został ukarany mandatem, a jego „konto” wzbogaciło się o punkty karne. Dwunastu z kontrolowanych kierujących przekroczyło dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Każdemu z nich mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-latek z Gdyni, który w niedzielę, w obszarze zabudowanym miejscowości Dębowica, przy ograniczeniu do 40 km/h. jechał nissanem z prędkością 115 km/h. Mężczyzna został ukarany pięćsetzłotowym mandatem, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące - informuje rzecznik prasowy łukowskiej policji Marcin Józwik.   

Policja kolejny raz apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE