Reklama

Ponad podziałami do Rady Miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Ponad podziałami do Rady Miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny komitet przedstawił publicznie swoich kandydatów do Rady Miasta. Po Prawie i Sprawiedliwości oraz Przymierzu dla Ziemi Łukowskiej, konwencję wyborczą zorganizował komitet Ponad Podziałami.

Henryk Lipiec jako burmistrz Łukowa oraz większość w Radzie Miasta to cele wyborcze Komitetu Wyborczego Wyborców Ponad Podziałami. W środę 10 października zorganizowana została konwencja komitetu, na której zaprezentowano kandydatów do Rady Miasta, wspierane przez komitet osoby startujące do Rady Powiatu oraz kandydata na burmistrza Henryka Lipca. Ten ostatni w swoim przemówieniu odniósł się do debaty, którą dzień wcześniej, we wtorek 9 października zorganizowała jedna z łukowskich telewizji. Henryk Lipiec skrytykował zachowanie obecnego włodarza i zasugerował, że potrzebna jest zmiana na tym stanowisku.

- Usłyszeliśmy parę nieprawd z ust obecnego burmistrza. Usłyszeliśmy nieprawdę o sporcie, gdzie (Dariusz Szustek - przyp. red.) proponował powołanie miejskiego klubu sportowego. Taki klub nie może jednak brać udziału w rozgrywkach - powiedział Henryk Lipiec.

- Podsumowując debatę, skłaniam się do jednego wniosku. Wszyscy byli w miarę przygotowani, natomiast najbardziej niesympatyczną osobą był niestety obecny burmistrz. To trzeba zmienić – dodał.

W trakcie konwencji głos zabrał również Krzysztof Tymoszuk, startujący do Sejmiku Województwa Lubelskiego z listy Koalicji Obywatelskiej, tworzonej przez polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Dyrektor WORD w Białej Podlaskiej poparł Henryka Lipca w wyborach na stanowisko burmistrza Łukowa.

- Jak wiemy PiS wdrożył w kraju dwukadencyjność. Ma ona obowiązywać od tych wyborów samorządowych. Ten program można jednak w Łukowie wprowadzić pilotażowo - powiedział K. Tymoszuk.

Poparcia komitetowi oraz Henrykowi Lipcowi udzieliła też Kazimiera Goławska, wieloletnia wójt Gminy Łuków. W krytycznych słowach wypowiedziała się o obecnym burmistrzu, który ma nie mieć poparcia nawet we własnych kręgach politycznych.

- Po ogłoszeniu wyborów usłyszałam słowa: „Nareszcie będzie na kogo głosować. Dosyć tej obłudy i kłamstwa. Niech ten >>mięczak<< odejdzie, niech działa sobie gdzie indziej, tam gdzie go najwięcej” - cytowała słowa swojego rozmówcy Kazimiera Goławska.

- Marzy mi się całkiem odmieniona Rada i radni współpracujący z osobami, które uzyskają mniej głosów (…) Warto współpracować i każdemu patrzeć w oczy, zamiast się kłócić - mówiła była wójt.

Spotkanie zakończyły rozmowy kuluarowe kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu. Wybory już za 10 dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE