Reklama

Policjanci u dzieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Policjanci u dzieci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci spędzające ferie na zajęciach w Łukowskim Ośrodku Kultury, miały okazję spotkać się z policjantami. Dowiedziały się m.in. jak wygląda dzień pracy mundurowych i jak radzić sobie z niebezpieczeństwami podczas zimowego wypoczynku. Nie zabrakło pokazów policyjnego sprzętu i prezentów w postaci odblasków.

W Łukowskim Ośrodku Kultury trwają zajęcia mające umilić zimowy wypoczynek dzieciom w mieście. Instruktorzy ŁOK organizują czas podopiecznym przedszkoli i uczniom szkół podstawowych, zapraszają też przedstawicieli różnych instytucji na pogadanki. Jednym z takich punktów była wizyta pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Mundurowi opowiadali dzieciom, jak w bezpieczny sposób spędzać czas wolny, jak bezpiecznie poruszać się w miejscach publicznych i jak unikać potencjalnych zagrożeń.

Dzieci dowiedziały się również o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Otrzymały odblaski, które mają zwiększyć ich widoczność m.in. po zmroku, czy w terenach niezabudowanych. Policjanci tłumaczyli też, jak alarmować o zagrożeniach i pokazywali elementy swojego wyposażenia.

Spotkanie funkcjonariuszy policji z dziećmi odbywało się w ramach akcji „Bezpieczne ferie” prowadzonej przez KPP w Łukowie. Z kolei ŁOK jest w trakcie realizacji wydarzenia dla wypoczywających zimą w mieście pt. „Ferie Zimowe Ł’OK 2019”.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE