Reklama

Podwyżka cen wody uchwalona

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Podwyżka cen wody uchwalona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta uchwalone zostały nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Proponowane przez PUiIK stawki zostały przyjęte.

O propozycji podniesienia cen wody i ścieków pisaliśmy, gdy do Urzędu Miasta wpłynął wniosek Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej. Dziś za metr sześcienny wody płacimy 2,64 zł. Od 1 czerwca zapłacimy 2,88 zł. Opłata abonamentowa zostanie podniesiona z 4,34 zł. na 5,28 zł. Podwyżka obejmie także odbiór ścieków. Do tej pory za odbiór ścieków bytowych płaciliśmy 4,04 zł. Ich cena wzrośnie do 4,38 zł. Droższe będą również ścieki przemysłowe (z 4,46 na 4,82).

Powodem podniesienia cen wody i ścieków, jaki w swoim piśmie zamieścił PUiIK jest fakt, że od 3 marca 2013 roku stawki są niezmienne. Podwyżki mają także umożliwić przeprowadzenie niezbędnych remontów oraz inwestycji.


Za przyjęciem nowych stawek opłat za wodę i ścieki głosowało 14 radnych. Jeden z nich - Piotr Płudowski - był przeciw. Czterech radnych wstrzymało się od głosu. Byli to: Robert Dołega, Marcin Wysokiński, Mateusz Popławski i Krzysztof OklińskiUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE