Reklama

Podejrzany "dostawca pizzy". Czy to był złodziej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Podejrzany "dostawca pizzy". Czy to był złodziej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelniczka Marta opisuje sytuację, która wzbudziła jej niepokój. "Dostawca pizzy", której nikt nie zamawiał, może być według niej potencjalnym złodziejem szukającym okazji.

 - W sobotę ok. godziny 19 przyszedł do mnie do domu mężczyzna i zapytał, czy ktoś z nas nie zamawiał pizzy. Mówił po polsku – opowiada Czytelniczka.

Zdarzenie miało miejsce na  osiedlu domów jednorodzinnych między ulicami Siedlecką, Ławecką a Wojska Polskiego.

 - Mężczyzna był wysoki, miał czarne, krótko ścięte włosy i ciemną karnację. Wszedł bez pizzy. Samochód miał mały, bordowy, bez oznakowania pizzerii. Kiedy powiedziałam, że nie zamawialiśmy pizzy, bardzo szybko się wycofał, jakby chciał szybko odjechać – dodaje kobieta.

Sprawdzał teren?

Pani Marta przypomina, że sobota, wakacje to czas wesel. Podejrzewa, że wizyta mężczyzny  mogła być sprawdzeniem, czy ktoś jest w domu przed potencjalną kradzieżą.  

- Od ulicy w oknach nie świeciły się światła, ale brama była otwarta, a na podjeździe nie stał samochód - relacjonuje.

Najbliżsi sąsiedzi pani Marty zostali poinformowani o tym zdarzeniu.

Łukowianka zadzwoniła także na policję i zgłosiła przypadek.

- Wcześniej u nas czegoś takiego nie było. Jednak w okolicy u sąsiadów w poprzednich latach nieraz zdarzały się kradzieże, właśnie w sezonie letnim, w czasie gdy domownicy byli na weselu. Będę wdzięczna za ostrzeżenie mieszkańców przed kradzieżami w Łukowie  – dodaje Czytelniczka. 

OD REDAKCJI:

O ocenę sytuacji zapytaliśmy Marcina Józwika, oficera prasowego Komendy Policji w Łukowie.

DO NIEZNANYCH OSÓB PODCHODZIĆ Z DYSTANSEM

Z treści przekazanej mi korespondencji Czytelniczki nie sposób jednoznacznie określić, czy opisana sytuacja mogła "być działaniem potencjalnych złodziei". Niemniej jednak zachęcamy do wzmożonej czujności i zachowania rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami - mówi Józwik.

 - Nie można z góry zakładać, że każda nieznana osoba ma wobec nas "niecne plany", ale do takich osób należy podchodzić z dystansem. Zachęcamy, by w podobnych sytuacjach, osoby które uważają, że mają do czynienia z "podejrzanymi osobnikami" kontaktowały się telefonicznie z policją - nr 112. Dotychczas policjanci z naszej jednostki nie byli powiadamiani o "podejrzanych dostawcach pizzy", niemniej jednak, tak jak już wspomniałem należy zachować wzmożoną czujność i rozsądek - dodaje.

Nie ma fali włamań

Rzecznik policji informuje, że w okresie wakacyjnym nie odnotowano większej liczby kradzieży i kradzieży z włamaniem. O wszystkich takich zdarzeniach policja informuje lokalną społeczność za pośrednictwem mediów. 

Zasady bezpieczeństwa

Policjanci zachęcają do stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, których należy  przestrzegać, aby uchronić mieszkanie przed włamaniem:

- najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad;

- nie nagłaśniajmy informacji o planowanym dłuższym wyjeździe;

- wychodząc z mieszkania dokładnie zamykajmy drzwi i zabezpieczajmy okna i drzwi balkonowe, tak aby nie można ich było z zewnątrz otworzyć;

- starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów lub znacznej gotówki;

- oznakujmy w sposób dyskretny swoje przedmioty;

- jeżeli wyjeżdżamy na dłużej poprośmy kogoś ze znajomych, czy z rodziny o opiekę nad naszym mieszkaniem. Ktoś powinien "pozorować" naszą obecność w domu wyjmując korespondencję ze skrzynek, zabierając ulotki, zapalając wieczorami światło, otwierając okna itp.;

- nie bądźmy bierni, wspólnie z sąsiadami obserwujmy i pilnujmy mieszkań, nasze zainteresowanie może zniechęcić włamywaczy;

- stosujmy zróżnicowane systemy zabezpieczeń, kilka różnego typu zamków, alarmy, wzmocnione drzwi.

PAMIĘTAJMY!

GDY NIESTETY NASTĄPI WŁAMANIE DO TWOJEGO MIESZKANIA NIE

RÓB PORZĄDKÓW, NIE PRZEGLĄDAJ RZECZY, BY SPRAWDZIĆ CO ZGINĘŁO, W

TEN SPOSÓB ZACIERASZ ŚLADY, NAJPIERW ZAWIADOM POLICJĘ!
 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE