Reklama

Plener rzeźbiarski w muzeum

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie

Plener rzeźbiarski w muzeum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Efektem tego wydarzenia rok temu był m.in. pomnik Władysława Jagiełły stojący przed Muzeum Regionalnym w Łukowie. Co ciekawego artyści wyrzeźbią tym razem? Zapraszamy na edukacyjny plener rzeźbiarski.

Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Stowarzyszenie Artystów i Twórców Gminy Łuków zaprasza na plener rzeźbiarski "Z dziejów Ziemi Łukowskiej", który rozpocznie się w środę 23 maja o godz. 11:00 na dziedzińcu muzealnym i potrwa do czwartku 24 maja.

Będzie to już druga edycja tematycznego pleneru, której efektem w zeszłym roku były dwie drewniane rzeźby: dinozaura oraz króla Władysława Jagiełły, która stanęła przed budynkiem placówki. Tematem tegorocznych prac będą dwie przestrzenne rzeźby przedstawiające zwierzęta jurajskie występujące na Ziemi na przestrzeni dziejów ok. 160 mln lat temu.

Plener rzeźbiarski połączony zostanie z warsztatami rzeźbiarskimi dla dzieci i młodzieży oraz pogadanką na temat techniki i nauki rzeźbienia. Organizatorzy mają także nadzieję, że wydarzenie będzie ważnym wydarzeniem kulturalnym, służącym rozwojowi i promocji twórczości ludowej, w tym sztuki rzeźbienia na terenie powiatu łukowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE