Reklama

Pieniądze na działania lokalne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Pieniądze na działania lokalne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 25 czerwca można składać wnioski na dofinansowanie w ramach programu "Działaj Lokalnie". Program, którego operatorem w naszym regionie jest Stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej obejmuje Miasto i Gminę Stoczek Łukowski oraz Wolę Mysłowską i Krzywdę.

Pula w konkursie to 55 tys. zł, a wysokość maksymalnej dotacji przydzielanej konkretnej grupie to 6 tys. zł. Pieniądze otrzymają najlepsze projekty, które zyskają uznanie specjalnej komisji.

Wnioski o dofinansowanie składać mogą organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (fundacje, stowarzyszenia, oddziały Caritas zarejestrowane w KRS lub kluby sportowe zarejestrowane w ewidencji Starosty Powiatowego); grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub jedna z instytucji wymienionych w regulaminie; grupa nieformalna występująca z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. „Inicjatywa Działaj Lokalnie”.

Program na naszym terenie działa od ponad 5 lat. W tym czasie za pieniądze z Działaj Lokalnie zrealizowano blisko 60 projektów za łączną kwotę ponad 300 tys. zł.

- Przez ten czas udało się dofinansować budowę placu zabaw, grupę literacką, remont sali OSP, wiele wydawnictw, imprez dla mieszkańców oraz mnóstwo innych cennych inicjatyw takich jak np. zajęcia z robotami - mówi Łukasz Szczepańczyk, koordynator programu na naszym terenie. - Projekty łączyła jedna cecha, którą jest działanie na rzecz mieszkańców. Liczymy, że również w tym roku nie zabraknie ciekawych pomysłów wartych naszego wsparcia - dodaje.

Więcej szczegółów wraz z regulaminem i linkiem do generatora można znaleźć pod adresem: www.facebook.com/DLStoczekLukowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE