Reklama

Pamiętali o ofiarach września 1939 r.

Opublikowano:
Autor:

Pamiętali o ofiarach września 1939 r. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkudziesięciu mieszkańców miasta oraz harcerze spotkało się 1 września na cmentarzu św. Rocha w Łukowie. Zapalając na grobach znicze uczczono pamięć poległych w pierwszych dniach wojny z 1939 r.

Od kilku lat w naszym mieście oddolnie przypominany jest wybuch II wojny światowej i zniszczenia, jakie niosły za sobą działania wojenne. Mieszkańcy miasta co roku zbierają się 1 września na cmentarzu parafialnym, by zapalić symboliczne znicze na nagrobkach osób, które zginęły m.in. w trakcie bombardowania Łukowa w pierwszych konfliktu.

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej, na 50 grobach znajdujących się na miejskiej pojawiły się znicze. Stawiali je harcerze Hufca ZHP Łuków, mieszkańcy miasta, radni i organizatorzy - Club Weteranów Szos, portal Łuków Historia i Towarzystwo Fruwającej Muchy. W tym roku wyjątkowo zabrakło pomysłodawcy spotkania Andrzeja Zdrojewskiego, którego zastąpiła Ewa Sposób.

Prowadząca przypomniała wydarzenia z pierwszych dni II wojny światowej, w momencie jej dotarcia do naszego miasta. Lekcji historii oprócz harcerzy wysłuchali m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE