Reklama

Oszukała Cię firma telekomunikacyjna? Odzyskaj swoje pieniądze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Oszukała Cię firma telekomunikacyjna? Odzyskaj swoje pieniądze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Łukowie informuje, że UOKIK oraz Stowarzyszenie Aguila realizują projekt darmowej pomocy sądowej dla konsumentów dotkniętych nieuczciwymi praktykami rynkowymi spółek telekomunikacyjnych oraz innych firm. Osoby pokrzywdzone przez przedsiębiorstwa mogą walczyć o odszkodowanie.

Do pomocy w ramach projektu kwalifikują się konsumenci, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez nieuczciwego sprzedawcę usług telekomunikacyjnych lub energii elektrycznej na etapie zawierania umowy m.in. odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. Program skierowany jest też do osób, których sprawa jest (lub wkrótce znajdzie się) na etapie sądowym oraz takich, u których nie minął 14-dniowy termin na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty.

Aby skorzystać z pomocy, należy najpierw skontaktować się ze stowarzyszeniem Aguila (tel. 71 740 00 22) i przesłać wszystkie dokumenty dotyczące sprawy. Gdy pracownik stowarzyszenia poinformuje, czy jest w stanie pomóc poszkodowanej osobie, przekaże dalsze instrukcje do wykonania. Stowarzyszenie prześle też umowę o pomoc prawną i pełnomocnictwo. Wymagane będzie też uiszczenie opłaty.

Ze wsparcia prawnego mogą skorzystać osoby, w sprawach których śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Płocku. Program dotyczy firm: Polskie Centrum Telemedyczne, Twoja Telekomunikacja, Telekomunikacja Dla Domu, PGT, Polski Prąd I Gaz, Nasza, New Telekom.

O ewentualną pomoc w zgłoszeniu sprawy, przygotowaniu i przesłaniu dokumentów można zwrócić się do powiatowego rzecznika konsumentów w Starostwie Powiatowym w Łukowie, ul. Piłsudskiego 17, pok. 215, Tel. 25 798 22 03 wew. 150, email: rzk@starostwolukow.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE