Reklama

Ominęła zapory i uderzyła w pociąg

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Łukowie

Ominęła zapory i uderzyła w pociąg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie potwierdziły się wstępne, nieoficjalne doniesienia z miejsca wczorajszego wypadku drogowego na przejeździe kolejowym na ul. Zapowiednik w Łukowie. Około godz. 15. na przejeżdżający pociąg towarowy wpadł Mercedes Sprinter. Kierująca nim 30-letnia kobieta nie doznała na szczęście obrażeń ciała.

Jak wynika z informacji policji, kierująca samochodem dostawczym 30-letnia łukowianka uderzyła w 30. wagon jadącego po torach pociągu towarowego. W momencie zdarzenia były opuszczone szlabany, a mercedes ominął stojący przed nim inny samochód osobowy. Według relacji kierującej autem 30-latki, nie zatrzymała się ona przed przejeżdżającym pociągiem, gdyż dojeżdżając do przejazdu zauważyła, że „jej samochód nie hamuje”.

Policjanci informują także, że maszynista pociągu nie poczuł żadnego uderzenia. Skład zatrzymał na pobliskiej stacji, gdzie o wypadku dowiedział się od dyżurnego ruchu PKP. Funkcjonariusze ustalający okoliczności zdarzenia znaleźli też elementy pojazdu na 30. wagonie pociągu towarowego. Natomiast cały pociąg składał się z czterdziestu wagonów załadowanych węglem.

Na szczęście wypadek nie miał poważnych skutków, jak pierwotnie informowaliśmy. Nikt nie doznał obrażeń ciała, skończyło się na tylko strachu i poważnych uszkodzeniach pojazdu.

Kobieta kierująca mercedesem była trzeźwa, jednak straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeciwko 30-latce zostanie też sporządzony wniosek o ukaranie do łukowskiego sądu. Policjanci apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności przy wjeżdżaniu na tory na przejazdach kolejowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE