Reklama

Odznaczenia dla uczniów z Radoryża

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Odznaczenia dla uczniów z Radoryża - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 42 uczniów Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. To podziękowanie za dobre nauki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

Co roku w Zespole Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym ma miejsce wyjątkowe święto, na którym honorowani są najlepsi uczniowie placówki. W środę 14 lutego tego zaszczytu dostąpiło 42 kadetów klas mundurowych, którzy otrzymali akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Na stopień nadkadeta awansowano 7 uczniów, stopień starszego kadeta otrzymała jedna uczennica, natomiast akt mianowania na stopień kadeta odebrało 34 uczniów. Wydarzenie miało odświętny i formalny charakter. Rozpoczęło się od wprowadzeni sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

- Zgodnie z funkcjonującym w szkole Regulaminem klas mundurowych uczeń może awansować cztery razy. Stopień młodszego kadeta otrzymuje po złożeniu ślubowania, a następnie po każdym semestrze może być kolejno awansowany na stopień kadeta, starszego kadeta, nadkadeta i superkadeta - tak zasady wyróżniania uczniów placówki wyjaśnia Andrzej Panasz, nauczyciel innowacji pedagogicznych o profilu policyjnym i strażackim. - O tym czy i kiedy uczeń otrzymuje awans decydują jego wyniki w nauce i zachowanie. Każda „belka” na pagonach kadetów to powód do dumy dla nich i ich rodziców - dodaje.

Tegoroczne akty mianowania wręczali dyrektor szkoły Marianna Brzozowska-Skwarek, przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz wojska i władze parlamentarne oraz samorządowe. Po raz pierwszy w Radoryżu gościł przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie asp. szt. Waldemar Dziedzic, który jest koordynatorem klas mundurowych o profilu policyjnym w województwie lubelskim. Jego zdaniem uczniowie placówki mają duże szanse na uzyskanie pracy w tej formacji.

- Uczniowie pięknie się prezentują, widać w nich dyscyplinę i zaangażowanie w to co robią. Mają łatwiejszą drogę na uzyskanie pracy w policji, niż w przypadku naborów kandydatów z tzw. "cywila". Nie ma łatwiejszej drogi do podjęcia pracy w policji, niż wcześniejsza edukacja w szkole takiej jak w Radoryżu
- mówi W. Dziedzic.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody dla najlepszych uczniów, realizujących poszczególne innowacje pedagogiczne. Nagrodę dla superkadeta Patrycji Osiak z klasy III o profilu policyjnym wręczył I Zastępca Komendanta KPP w Łukowie mł. insp. Mariusz Woźniak, nagrodę dla nadkadeta Sandry Wajszczuk z klasy II o profilu wojskowym przekazał Dowódca CSiL w Dęblinie płk. Waldemar Wiśniewski, a starszy kadet Damian Sidor z klasy II o profilu pożarniczym otrzymał nagrodę z rąk Komendanta KP PSP w Łukowie st. bryg. Tomasza Majewskiego. W wystąpieniach poszczególnych gości, wszyscy podkreślali oryginalność szkoły w regionie i prowadzone w niej tzw. innowacje pedagogiczne.

- Uczniowie bardzo się starają, by zdobywać stopnie awansu. A moment ich wręczania jest dużym przeżyciem dla społeczności, chociażby przez obecność rodziców, któzy specjalnie placówkę na tą okazję. Nasza szkoła interesuje się też przyszłością naszych absolwentów. Chciałabym zorganizować spotkanie dla osób, które zakończyły edukację w Zespole Szkół w Radorżu, ale wiem że jest to trudne. Niemniej cieszymy się, że naszych absolwentów można spotkać w policji, straży pożarnej i wojsku - mówi dyrektor Marianna Brzozowska-Skwarek.

- Siłą Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym jest grono pedagogiczne, które wykonuje dobrą robotę. Zaangażowanie nauczycieli szkoły nazwałbym pracą u podstaw dla ludzi, którzy w przyszłości będą chcieli podjąć pracę w służbach mundurowych. My jako Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego w Dęblinie aktywnie uczestniczymy w szkoleniach młodzieży z tej szkoły. Raz w miesiącu uczniowie przyjeżdżają do nas na zajęcia, sukcesywnie wysyłamy też specjalistów do Radoryża - dodaje Waldemar Wiśniewski.

Wśród klas policyjnych na stopień Kadeta nominowani zostali Weronika Bany, Natalia Bartczak, Natalia Czyżak, Paulina Drozd, Natalia Kitrasiewicz, Małgorzata Kołnacka, Paweł Lendzion, Angelika Markiewicz, Katarzyna Misiak, Dominik Osial, Adam Soćko, Andżelika Wajszczuk, Weronika Wójcik, Wiktoria Szczęśniak, Sandra Chudek. Tytuł Starszego Kadeta otrzymała Ewelina Linkiewicz, a na stopień Nadkadeta nominowano Emilię Chęcińską, Weronikę Naróg, Patrycję Niedziółka i Julię Sobolewską.

Wśród klas wojskowych nominację na stopień kadeta otrzymali Mateusz Bednarczyk, Klaudia Cegiełka, Bartłomiej Domański, Bartosz Dzido, Paulina Jaroszuk, Natalia Krasuska, Martyna Lazurek, Patryk Misiak, Wioletta Osiak, Sandra Ozga, Artur Serwata, Patryk Skolimowski, Natalia Telej, Magdalena Zabłocka i Aleksandra Mazurek. Na stopień Nadkadeta awansowano Oliwię Stachyra, Paulinę Ocknik i Sandrę Wajszczuk.

Natomiast w klasach pożarniczych, środowe nominacje na stopień Kadeta otrzymali Sebastian Kalenik, Artur Klębowski, Dariusz Węgrzynowicz i Jakub Krzysiak.

W uroczystości wręczenia aktów mianowania wyróżniającym się uczniom ZS w Radoryżu uczestniczył m.in. poseł Krzysztof Głuchowski, przedstawiciele 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie. Nie zabrakło przedstawicieli jednostek powiatowych, radnych Rady Powiatu i rodziców. Ci ostatni byli najbardziej dumni z osób, które odbierały upragnione awanse. Uroczystość przygotowali nauczyciele Andrzej Panasz i Janusz Niedziółka.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE