Reklama

Odwiedzaj biblioteki, czytaj nowości

Opublikowano:
Autor:

Odwiedzaj biblioteki, czytaj nowości  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości WOJCIESZKÓW Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie oraz jej filie w Burcu i Wólce Domaszewskiej zachęcają czytelników do korzystania z nowości wydawniczych. Powiększenie księgozbioru było możliwe dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteki z gminy Wojcieszków otrzymały prawie 5 tysięcy 360 złotych z Narodowego Programu Czytelnictwa. - To nie pierwsza dotacja, którą udało nam się pozyskać z tego źródła. Część z przyznanych pieniędzy już wykorzystaliśmy za zakup m.in. beletrystyki dla dorosłych i dla dzieci oraz książek popularnonaukowych dla młodszych czytelników - mówi dyrektor GBP w Wojcieszkowie Alicja Porębska.Zasoby miejscowej książnicy powiększają się także dzięki wsparciu Gminy Wojcieszków, która na zakup nowych pozycji co roku przekazuje około 17 tysięcy złotych.

Obecnie księgozbiór głównej biblioteki w Wojcieszkowie i obydwu jej filii liczy około 25 tysięcy woluminów. Miejscowe bibliotekarki mają nadzieję, że w tych zasobach każdy z czytelników znajdzie ciekawe pozycje do czytania, szczególnie w długie jesienne i zimowe wieczory.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE