Reklama

Odpust św. Rocha: Będzie kwesta na cmentarzu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadesłane do Redakcji

Odpust św. Rocha: Będzie kwesta na cmentarzu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas zbliżającego się odpustu Świętego Rocha przy bramach cmentarza parafialnego w Łukowie trwać będzie zbiórka do puszek. Kwestować będą wolontariusze ze stowarzyszenia "Nasze Dziedzictwo" oraz zaprzyjaźnione osoby i organizacje.

Wolontariusze będą zachęcać przechodniów do symbolicznego wrzucenia do puszki choć jednej złotówki. Zebrane w niedzielę 19 sierpnia środki przeznaczone zostaną między innymi na renowację zabytkowego grobowca zasłużonych dla Łukowa Państwa Kiernickich. To właśnie ten pomnik obrało w tym roku stowarzyszenie „Nasze Dziedzictwo”.

Zbiórka trwać będzie w godzinach 8-16, a wolontariuszy będzie można spotkać przy głównych wejściach na cmentarzu od ul. 700-lecia i ul. Cmentarnej. Organizatorzy zbiórki liczą na pozytywną odpowiedź mieszkańców miasta i wszystkich przyjezdnych. W przeszłości dzięki staraniom "Naszego Dziedzictwa" udało się odrestaurować m.in. pomnik Ireny Majmeskuł (najstarszy na cmentarzu) oraz pomnik studentki, która zginęła podczas bombardowania Łukowa podczas II wojny światowej.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE