Reklama

Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Obwodnica rośnie w oczach. Co z rondem na Radzyńskiej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace na III etapie tzw. Małej Obwodnicy Łukowa. Jak widać na zdjęciach nadesłanych przez jednego z Czytelników, widać już wyrównawczą nawierzchnię bitumiczną. Pytanie jednak: co z rondem kończącym budowany właśnie odcinek drogi?

Trwa budowa III etapu Małej Obwodnicy Łukowa. Około 900-metrową, dwupasmową drogą pojedziemy już na koniec sierpnia. W chwili obecnej - jak informuje nas obecny na miejscu jeden z Czytelników - kładziona wyrównawcza nawierzchnia bitumiczna.

- Jeżeli chodzi o jezdnię, to po warstwie odsączającej i warstwie wyrównawczej z tłucznia przyszła pora na warstwę wyrównawczą z masy bitumicznej. Trwają jeszcze prace związane z profilowaniem i zagęszczaniem jezdni - pisze Czytelnik. - Układane są obrzeża pod ścieżkę rowerową, siana trawa na pasie zieleni między jezdniami i wykonywany nasyp pod drogi dojazdowe po obu stronach obwodnicy - dodaje.

Obwodnica powstaje więc w oczach. Pytanie jednak, jaki rodzaj skrzyżowania będzie ją łączył z ulicą Radzyńską. Pierwotne plany wybudowania ronda w tym miejscu uległy zmianie, przynajmniej na jakiś czas. Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu starosta Janusz Kozioł.

- Dostaliśmy pismo z lubelskiego oddziału GDDKIA, w którym czytamy, że nie ma w tym roku planów budowy ronda w tym miejscu. Z tego co wiem, mają być wydane warunki włączenia naszej drogi do drogi krajowej, póki co bez potrzeby podpisywania umowy, w której my mielibyśmy się zobowiązać do budowy węzła komunikacyjnego - powiedział na sesji 27 czerwca Janusz Kozioł - Ten pomysł jest zupełnie inny od tego, który forsował poprzedni dyrektor GDDKiA w Lublinie. Wówczas mieliśmy pisemne zapewnienie, że ciężar budowy węzła komunikacyjnego wezmą na siebie krajówki - dodał starosta.

Zdaniem starosty łukowskiego, wykonawca inwestycji - firma PRID S. A. - wykona swoje zadanie w terminie i bez problemów, a rondo powstanie później. Staroście wtóruje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Stanisław Sokół, który powiedział, że projekt ronda powstanie najprawdopodobniej do września, a koszt dokumentacji pokryje powiat. Wyposażony w projekt skrzyżowania małej obwodnicy z drogą krajową nr 63 samorząd będzie się starał o sfinansowanie tej budowy przez GDDKiA. Na rondo będziemy musieli jednak poczekać.



Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE