Reklama

Reklama

Obwodnica Łukowa. Jest decyzja ministra

Opublikowano:
Autor:

Obwodnica Łukowa. Jest decyzja ministra - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał Program Inwestycyjny dla budowy obwodnicy Łukowa.

Reklama

- Jest to już ostatni taki dokument dot. budowy obwodnic na terenie woj. lubelskiego w ramach programu 100 obwodnic - poinformował w mediach społecznościowych Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA w Lublinie.

Co to oznacza w praktyce? - To potwierdzenie, że decyzja jest pewna. Obwodnica  powstanie. Czas na dalsze plany koncepcyjne - wyjaśnia starosta łukowski Dariusz Szustek. - Na wszystko przyjdzie czas, analizy wskażą właściwy przebieg. Ważna jest podjęta decyzja w tej sprawie - dodaje w rozmowie ze "Łuków24.pl" Mirosław Czech. 

Zdaniem starosty Szustka w przypadku obwodnicy Łukowa przebieg może być tylko jeden.  - 12 kilometrów na zachodzie miasta - wyjaśnia.  

Plan działań jest taki: po pierwsze studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym będzie opracowywane przez zewnętrzną firmę. W październiku GDDKiA ma ogłosić przetarg. Podpisanie umowy w styczniu lub lutym 2021. Studium ma być gotowe w 2022 roku. Jesienią tego toku Generalna Dyrekcja ma wystąpić o decyzję środowiskową przyszłej obwodnicy. Miałaby ją uzyskać w marcu 2023 roku. Do 2025 roku włącznie powstać miałby projekt i wyłoniony zostać ma wykonawca. Wbicie pierwszej łopaty to rok 2026. Zakończenie prac dwa lata później. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE