Reklama

Nowy tydzień u strażaków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Stanin

Nowy tydzień u strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa wezwania odnotowała straż pożarna w poniedziałek 15 października. We wtorek interweniowała już co najmniej 3 razy.

Tydzień pracy straż pożarna rozpoczęła od interwencji w Stoczku Łukowskim. W poniedziałek 15 października około godziny 13.30 zderzyły się tam samochód osobowy i motorower, którym kierował 15-letni młodzieniec. Na miejsce wezwane zostały trzy zastępy straży pożarnej: PSP z Łukowa oraz OSP z Jedlanki i Stoczka Łukowskiego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach. Dodatkowo ochotnicy ze Stoczka udzielili pierwszej pomocy motocykliście i przekazali 15-latka ratownikom medycznym.

Zobacz też: 6 kolizji jednego dnia

Drugi poniedziałkowy wyjazd miał miejsce o godz. 18:55 na ulice Międzyrzecką w Łukowie. W tym przypadku jedna jednostka PSP zmywała z drogi substancję ropopochodną. Strażacy interweniowali też dziesięć minut po godz. 19 w Gręzówce (gm. Łuków). Pożar palącego się drzewa gasił jeden zastęp miejscowej OSP.

We wtorek 16 października przed południem straż pożarna odnotowała trzy wyjazdy. O godzinie 7:20 jeden zastęp PSP udał się na ulicę Staropijarską w Łukowie by zdjąć kota z drzewa, a około 20 minut później cztery jednostki PSP wezwane zostały do Świdrów, gdzie zderzyły się ze sobą samochód ciężarowy marki MAN i osobowe audi z przyczepą. Strażacy na miejscu zdarzenia odłączyli akumulatory z pojazdów i zmyli płyny eksploatacyjne rozlane na drogę. W wyniku wypadku trzy osoby podróżujące osobówką trafiły do szpitala.

Zobacz też: Utrudnienia na drodze w Świdrach

Około godz. 11:15 cztery jednostki straży pożarnej (dwie z Łukowa i po jednej ze Stanina i Jedlanki) udały się do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Zastawie. Na szczęście ogień został opanowany przez właściciela budynku, jeszcze przed przyjazdem służb. Strażacy zabezpieczyli więc miejsce zdarzenia i sprawdzili budynek.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE