Reklama

Noworoczny pożar

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Noworoczny pożar - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 wyjazdy odnotowała straż pożarna w sylwestra i Nowy Rok. Żaden z nich nie był związany z odpalaniem fajerwerków.

W poniedziałek 31 grudnia strażacy odnotowali dwa wezwania. Około godz. 10:35 na ul. Łapiguz w Łukowie usuwali plamę substancji ropopochodnej. W akcji tej uczestniczył jeden zastęp PSP. Natomiast o godz. 15:00 strażacy ochotnicy z OSP w Jarczewie udali się do miejscowości Nowy Świat (gm. Wola Mysłowska), w której miał być pożar na opuszczonej posesji. Po przybyciu na miejsce okazało się, że jeden z mieszkańców wypalał pozostałości roślinne.

We wtorek 1 stycznia strażacy także odnotowali dwa wezwania. Około godz. 21:35 interweniowali w Konorzatce (gm. Adamów), gdzie z jedni wypadł samochód marki BMW. Na szczęście osoby podróżujące tym pojazdem nie doznały obrażeń i po przebadaniu przez przybyłych na miejsce medyków, nie musiały być zabierane do szpitala. Strażacy - jednostka PSP z Łukowa oraz ochotnicy z Adamowa i Woli Gułowskiej - swoje działania ograniczyli do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia akumulatora w BMW i uprzątnięcia jezdni z piachu oraz błota.

Równolegle do powyższego zdarzenia dyżurny PSP w Łukowie otrzymał informację o palącym się budynku gospodarczym w Jagodnem (gm. Stoczek Łukowski). Na miejsce udały się dwie jednostki OSP ze Stoczka Łukowskiego, zastęp OSP Jamielne i zastęp zawodowych strażaków z Łukowa. Ratownicy przez prawie 3 godziny gasili pożar i chronili sąsiednie budynki. Po północy, gdy udało się ugasić płomienie, wrócili do koszar. Wcześniej przelali pogorzelisko wodą, by stłumić ewentualne zarzewie ognia.

Poza powyższymi zdarzeniami strażacy w okresie noworocznym nie odnotowali żadnych zdarzeń związanych z odpalaniem fajerwerków.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE