Reklama

Nowe drogi w gminie Łuków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Nowe drogi w gminie Łuków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remonty kilku dróg zlokalizowanych na terenie gminy Łuków czekają w najbliższym czasie jej mieszkańców. Samorząd planuje remonty bądź modernizacje ponad 6-ciu kilometrów różnego rodzaju szlaków.

Osiem miejscowości w gminie Łuków doczeka się w najbliższym czasie nowych dróg. Samorząd ogłosił przetargi na remonty bądź modernizacje nawierzchni na drogach powiatowych w Rolach, Suchocinie i Kownatkach oraz trasach gminnych w Gręzówce, Sulejach, Biardach i Dmininie. Większość z tych inwestycji ma być sfinansowana ze środków własnych Gminy.

W miejscach, gdzie wykonana jest podbudowa, położony zostanie asfalt, a na dotychczasowych - zniszczonych często nawierzchniach - drogowcy wykonają nową nakładkę. Część z dróg zostanie też poszerzona. Termin, w którym powstać mają nowe nawierzchnie to koniec wakacji. Oferty od firm pragnących wykonać prace remontowe, Urząd Gminy Łuków przyjmuje do 9 kwietnia.

Nowe drogi mają pojawić się także w Zalesiu i Turzych Rogach. Gmina planuje sfinansować je w ramach programu wspieranego przez samorząd województwa z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Turze Rogi zyskają nawierzchnię na istniejącej podbudowie. W Zalesiu natomiast droga ma być poszerzona i wyłożona asfaltem na odcinku o długości 1300 metrów.

W chwili obecnej trwa ocena merytoryczna wniosków. Gmina zapowiada, że w przypadku negatywnego ich rozpatrzenia, prace i tak zostaną wykonane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE