Reklama

Niezwykły dokument o maratończyku

Opublikowano:
Autor:

Niezwykły dokument o maratończyku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niespełna godzinny materiał o zmaganiach ultramaratończyka Roberta Celińskiego obejrzeli wczoraj w Kinie Łuków mieszkańcy miasta. Na projekcję pokazującą dążenie do marzeń, ale i walkę z własnymi słabościami zaprosili członkowie Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc.

Robert Celiński to pochodzący z Trzebieszowa biegacz, który od kilkunastu lat startuje na najwyżej położonym maratonie na świecie Tenzing Hillary Everest Maraton. Jest on też najlepszym zagranicznym zawodnikiem w historii, który ukończył bieg na Dachu Świata. Jego historia została uwieczniona w zrealizowanym w 2017 roku filmie Chasing the Breath, który wyświetlono wczoraj w Łukowie na specjalnym seansie dla mieszkańców miasta. Na projekcję zaprosili członkowie Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc, prywatnie przyjaciele Roberta.

Film pokazuje aklimatyzację Roberta Celińskiego w Himalajach, jego treningi i mentalne przygotowania do biegu uznawanego za jeden z najtrudniejszych na świecie. Sporo czasu poświęcono też na pokazanie bohatera od jego prywatnej strony i towarzyszących mu emocji.

Chasing the Breath to obowiązkowa pozycja nie tylko dla sportowców, ale również dla osób, które marzą o zdobyciu swojego własnego Everestu. W filmie znajdziemy garść pozytywnych emocji oraz motywacji. Produkcja otwiera cykl filmów ukazujących przygotowania sportowca do najtrudniejszych biegów na świecie. Jak można było się dowiedzieć na zorganizowanym w środę 23 maja spotkaniu, pochodzący z Trzebieszowa ultramaratończyk był też bohaterem innego filmu Run Camino, stworzonego w trakcie wizyty w Hiszpanii. Premiera już wkrótce.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE