Reklama

„Niezapominajki” na Węgrzech

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury w Łukowie

„Niezapominajki” na Węgrzech - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół "Niezapominajki" z Dminina wystąpił na dwudniowym festiwalu "Kwitnąca Wiosna" na Węgrzech. Reprezentanci gminy Łuków dwukrotnie wystąpili przed lokalną publicznością.

Między 11 a 14 maja w Csongrad-Szeged na Węgrzech odbywał się Międzynarodowy Festiwal „Blooming Spring” (Kwitnąca Wiosna). Na imprezie zaprezentował się ludowy zespół z Dminina w Gminie Łuków. Udział w festiwalu składał się z dwóch części, obejmujących 20 minutowe koncerty.

W pierwszym dniu festiwalu zespół z gminy Łuków zaprezentował pieśni religijno-sakralne w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny Śnieżnej w Szeged, w którym posługę sprawują Franciszkanie. Dzień później „Niezapominajki” zaśpiewały piosenki ludowo-biesiadne w Miejskim Pałacu Kultury w Csongradzie.

W festiwalu uczestniczyły 3 zespoły reprezentujące Polskę, Węgry oraz Estonię. Jak czytamy w nadesłanej relacji, występy „Niezapominajek” zostały gorąco przyjęte przez publiczność, w dowód czego na ręce Bogumiły Rozwadowskiej zespół otrzymał dyplomy i pamiątkowy puchar festiwalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE