Reklama

Niefortunnie zaparkował...

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Niefortunnie zaparkował... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łuków wśród kierowców znany jest jako miasto z małą ilością miejsc parkingowych. Nasi kierowcy mają też różną opinię w kraju. Pytanie tylko, czy sami jesteśmy sobie winni? Jak widać na zdjęciach przesłanych nam przez Czytelników, powinniśmy się jeszcze wiele uczyć.

Do naszej Redakcji napłynęło dziś kilka telefonów i zdjęć dotyczących zaparkowanego Forda Focusa na wysokości ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Nowopijarskiej. „Miszcz parkowania”, „Łoś drogowy”, „bez komentarza” - to tylko wybrane określenia, które przyszło słuchać pracownikom portalu Lukow24.pl.

Jak widać na załączonych zdjęciach, nadesłanych przez Czytelników, kierowca osobówki beztrosko zostawił samochód na wyznaczonym kilka tygodni temu przejeździe dla rowerów. Wcześniej w tym samym miejscu widniało tam przejście dla pieszych. Co ciekawe, kierujący zrobił to w tłumnie uczęszczanym miejscu przez łukowian, w pobliżu Komendy Powiatowej Policji!

Art. 49. ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi o tym, iż zabrania się zatrzymania pojazdu (…) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem – informuje rzecznik prasowy łukowskiej policji Marcin Józwik.

Zaparkowanego forda już nie ma. Odjechał w inne miejsce. Oby tym razem kierowca zaparkował już poprawnie, nie narażając się na komentarze i nazwanie go „łosiem drogowym”...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE