Reklama

Nie żyje poeta Tadeusz Kurowski

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Nie żyje poeta Tadeusz Kurowski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie żyje Tadeusz Kurowski, mieszkający w ostatnich latach w Łukowie profesor uniwersytecki i poeta. Informację o śmierci otrzymaliśmy od Czytelników.

Tadeusz Kurowski urodził się w 1941 roku w gminie Trzebieszów. Ukończył miejscową szkołę podstawową, a następnie wyjechał do technikum do Lublina. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, a w 1990 roku objął stanowisko profesora dzisiejszego Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie kontynuował swoją pracę naukową. W 2005 r. wrócił w rodzinne strony, a od 2010 roku mieszkał w Łukowie.

W naszym mieście Tadeusz Kurowski znany był ze swojej twórczości poetyckiej. Przez swoje życie ułożył ponad 500 limeryków oraz 100 wierszy. Tematyka liryków dotyczyła wydarzeń krajowych, natomiast dotyczyły tematyki ogólnoludzkiej: życia, trwania, trosk, przemijania oraz żartów.

Sylwetkę Tadeusza Kurowskiego przedstawialiśmy rok temu. Artykuł Zrobił karierę zawodową, dziś poezją opisuje świat jest dostępny POD TYM ADRESEM.

Tadeusz Kurowski zmarł 13 maja. Miał 76 lat. Informację o jego śmierci otrzymaliśmy od Czytelników i przyjaciół pana Tadeusza.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE