Reklama

Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK

Opublikowano:
Autor:

 Możesz się bezpłatnie uczyć wolontariatu z PCK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PCK zaprasza młodych łukowian do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 20 osób z Łukowa i okolicy między 15 a 29 rokiem życia. Niżej podajemy telefony kontaktowe do organizatorów.


Zajęcia będą obejmowały szkolenia, podczas których przedstawiony zostanie cały projekt, pokazane będą prawne aspekty współpracy z wolontariuszami, wolontariat przedstawiony jako sposób na rozwój osobisty i alternatywna forma spędzania czasu wolnego,  prawa i obowiązki wolontariusza, kim jest korzystający z pracy wolontariusza? 
 
Szkolenie na temat dokumentacji związanej ze współpracą z wolontariuszami,  programów charytatywnych i edukacyjnych Polskiego Czerwonego Krzyża, akcji i kampanii młodzieżowych PCK - pokazana zostanie historia PCK i specyfika działalności.   

- Tu warto podkreślić, że każdy wolontariusz na czas działań w projekcie zostanie ubezpieczony. Na każdym spotkaniu przewidziany jest catering. Dodatkowo uczestnicy otrzymają koszulki i gadżety PCK, które będą wsparciem w ich działalności wolontarystycznej - mówią organizatorzy.  
Wolontariat to szansa na zdobycie doświadczenia w pracy w najstarszej organizacji humanitarnej w Polsce.  

 - Uczestnicy sami będą decydowali, jakie akcje podejmą i jaki kierunek obiorą zgodnie z celami PCK.  Jedną z większych akcji będzie projekt lokalny, na który uczestnicy otrzymają 2 000 zł. Sami zdecydują, na co zechcą wydać pieniądze, czy zaangażują się, by podwoić kwotę, zorganizują zbiórkę, pozyskają sponsorów. Wszystko będzie dopasowane do potrzeb lokalnej społeczności - mówi konsultant  i koordynator działań w Łukowie  Katarzyna Turosieńska.  

Bardzo ciekawie zapowiadają się warsztaty tematyczne, które obejmować będą zajęcia m.in.  jak organizować wydarzenia na rzecz pomocy innym, zdrowie i zdrowy styl życia, pierwsza pomoc, warsztaty manualne i rękodzielnicze,  coaching – cztery godziny coachingu dla każdej osoby, organizacja projektów lokalnych – każda z grup otrzyma 2 000,00 zł na organizację własnych mini projektów lokalnych.  

Najbardziej aktywni mogą liczyć na udział w wyjazdowych spotkaniach liderów/ek – czterodniowe wyjazdowe szkolenia liderów/ek – po trzy osoby z każdej grupy.  
I tura: 26-29 sierpnia 2019 (wyjazd w ciekawe turystycznie miejsce dla trójki najbardziej zaangażowanych uczestników z każdej grupy).  
Gala wolontariatu – dla 210 uczestników projektu, 
I tura – grudzień 2019 (tu nastąpi prezentacja lokalnych projektów i wybór trzech najlepszych, które zostaną nagrodzone).  

-  W Łukowie rekrutujemy grupę 20 wolontariuszy, którzy mogą liczyć na ciągłą pomoc i wsparcie lokalnego konsultanta. Wszelkie informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na www.pck.lublin.pl oraz na facebooku PCK Łuków (tam przez messengera można uzyskać najszybszy kontakt). Telefony kontaktowe to: 504 005 151 lub 609 785 489. Pierwsze spotkanie planowane jest pod koniec czerwca w Klubie Seniora PCK w Łukowie, ul. Nowopijarska 10 A. Tam też można osobiście uzyskać szczegółowe informacje i pozyskać niezbędne materiały – mówi konsultant  i koordynator działań w Łukowie  Katarzyna Turosieńska.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE