Reklama

„Moc Kultury” na rocznicę odzyskania Niepodległości

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Łukowski Ośrodek Kultury

„Moc Kultury” na rocznicę odzyskania Niepodległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekcje filmowe, rozstrzygnięcia konkursów i spektakle teatralne trwać będą od 5 do 10 listopada.

Program „Łukowskiej Mocy Kultury - Wolność jest w nas” obejmuje m.in. konkurs na prezentację multimedialną, konkurs recytatorski, plastyczny, wokalny, projekcje filmowe, spektakle teatralne, koncert Macieja Miecznikowskiego oraz koncert Kacpra Kuszewskiego. Wydarzenia te odbywać się będą od poniedziałku do soboty 5-10 listopada.

Od poniedziałku do piątku w Kinie Łuków wyświetlane będą seanse filmowe dla szkół: „Złączyć się z narodem”, „Popiół i Diament”, „Zakazane  Piosenki” i „Rozmowy kontrolowane”. W poniedziałek 5 listopada o godz. 16.30 w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie wystąpi Maciej Miecznikowski z koncertem „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”.

Od wtorku do piątku 6-9 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury rozstrzygane będą konkursy na prezentację multimedialną (6 listopada, godz. 15:00), konkurs plastyczny (7 listopada, godz. 13:00), konkurs recytatorski (8 listopada, godz. 10.30) i konkurs wokalny (9 listopada, godz. 10.00). W piątek o godz. 17 w auli I Liceum Ogólnokształcącego zaplanowano też koncert laureatów i wręczenie nagród zwycięzcom. Tego dnia w ramach w miejscu tym odbywać się będzie koncert zespołu Contra Mundum oraz „Gala Łukowskiej Mocy Kultury”.

Inne atrakcje zaplanowano w piątkowy wieczór w łukowskim kinie. Wyświetlone zostaną w nim filmy  „Planeta Singli 2” (godz. 18:30) oraz „Zimna Wojna”). Pierwszej projekcji towarzyszył będzie koncert zespołu Łukband.

Natomiast w sobotę 10 listopada od godz. 16:00 w ŁOK trwać będzie „Teatralna Noc Listopadowa” W sali widowiskowej domu kultury wystawione zostaną sztuki „Gość oczekiwany” w wykonaniu grupy teatralnej parafii pw. Św. Brata oraz „Polowanie na lisa” (Teatr ”TŁOK”). O godz. 18 zaprezentowane będą krótkie formy teatralne w wykonaniu Teatr Poezji ŁOK, a o godz. 19 ze koncertem „Album Rodzinny” wystąpi Kacper Kuszewski. Wydarzenie zwieńczy spektakl „Być albo nie być...” teatru „Straszydełka” z GOK w Ulanie-Majoracie.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE