Reklama

Minister Szyszko w Woli Gułowskiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków

Minister Szyszko w Woli Gułowskiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister Środowiska i Wojewoda Lubelski gościli w niedzielę 28 maja w Woli Gułowskiej. Powodem ich wizyty była organizowana już po raz dziesiąty Majówka Myśliwska.

Nadanie sztandaru Kołu Łowieckiemu \"Jarząbek\" z Łukowa, wręczenie pamiątkowych odznaczeń, a na deser wspólna biesiada i recital Krzysztofa Daukszewicza. Tak w skrócie wyglądała X Majówka Myśliwska, zorganizowana w niedzielę 28 maja w Woli Gułowskiej. Głównym gościem był Minister Środowiska Jan Szyszko, który jest najwyższym rangą członkiem PZŁ.

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki przed Domem Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, gdzie dokonano nadania sztandaru Kołu Łowieckiemu \"Jarząbek\" z Łukowa i wręczono odznaczenia oraz pamiątkowe grawery. Zasłużeni myśliwi otrzymali z rąk ministra Szyszki złote, srebrne i brązowe medale. Najwyższe odznaczenie \"Złom\" otrzymało m.in. Koło Łowieckie \"Trop\" w Stoczku Łukowskim.

W trakcie Majówki Myśliwskiej odprawiono również mszę w sanktuarium w Woli Gułowskiej. Obecnych było na niej 31 pocztów sztandarowych, a oprawę muzyczną zapewnił Centralny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka. Po mszy w przyklasztornych ogrodach odbyła się tradycyjna biesiada myśliwska, gdzie wszyscy przybyli goście i mieszkańcy mogli skosztować myśliwskich potraw. Była to również okazja do rozmów przedstawicieli władz gminnych i powiatowych z ministrem i wojewodą lubelskim o osiągnięciach oraz lokalnych problemach.

Uroczystość zakończyły koncerty w Domu Kultury. Jako pierwszy zaprezentował się Centralny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ, zaś finałem imprezy był recital Krzysztofa Daukszewicza, znanego satyryka, który bawił publiczność swoimi tekstami i utworami.

Niedzielne wydarzenie oprócz Ministra Środowiska swoją obecnością uświetnili też wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, wicewojewoda Robert Gmitruczuk, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie Roman Marek, przedstawiciele Naczelnych i Okręgowych Rad Łowieckich - Witold Wójtowicz i Ryszard Gierliński oraz samorządowcy powiatu łukowskiego i gminy Adamów. Organizatorem tegorocznej Majówki Myśliwskiej w Woli Gułowskiej było Wojskowe Koło Łowieckie \"Ryś\" 304 na czele z prezesem Adamem Stępniakiem, Okręgowa Rada Łowiecka i Zarząd Okręgowy PZŁ w Siedlacach, Gmina Adamów oraz Dom Kultury - Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE