Reklama

Milion złotych od wojewody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Goławski

Milion złotych od wojewody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w Łukowie gościł Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Gość odwiedził magistrat, gdzie symbolicznie przekazał pieniądze ze środków zewnętrznych na remont ul. Polnej w Łukowie.

Za nami briefing prasowy wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka i burmistrza Łukowa Dariusza Szustka. Panowie podpisali umowę na przekazanie 997 tys. zł z zewnątrz na budowę ulicy Polnej w Łukowie. Choć decyzja o udzieleniu dofinansowania na tą inwestycję zapadła już w listopadzie zeszłego roku, podpisanie symbolicznego porozumienia w tej sprawie miało miejsce dopiero teraz, 19 marca.

- Cieszę się ogromnie, że mogę przekazać milion złotych na bardzo ważną ulicę w mieście. Ważną podwójnie, ponieważ jest to ulica równoległa do drogi powiatowej. Po drugie jest to region miasta, który wymaga intensywnego rozwoju. Nowa droga zdecydowanie wpłynie na rozwój na tej części miasta - powiedział w trakcie briefingu wojewoda.

Budowa ulicy Polnej kosztować będzie 1 mln 995 tys. zł i zostanie podzielona na dwa odcinki o długości 741 i 138 metrów. Łącznie wybudowanych ma zostać 879 metrów drogi z chodnikiem i ścieżką rowerową. Prace remontowe rozpocząć się mają na początku kwietnia, a ich koniec zaplanowano na koniec listopada 2018 r.

Szerzej o inwestycji pisaliśmy w artykule „Ulica Polna doczeka się remontu” z 4 grudnia 2017 r.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE