Reklama

Międzywojewódzka konferencja w Łazach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Międzywojewódzka konferencja w Łazach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa wezmą udział w międzywojewódzkiej konferencji poświęconej ASF - afrykańskiemu pomorowi świń. Debatę na ten temat zaplanowano na najbliższą środę w Łazach.

W ostatnich dniach media coraz częściej informują o pojawiających się w kraju nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń. Choroba dziesiątkująca stada tych zwierząt zbliża się do powiatu łukowskiego. Reakcją na zagrożenie ma być m.in. konferencja na temat ASF, która odbędzie się w środę 12 lipca w Łazach. Obecny na niej m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa, wojewodów z Lubelszczyzny, Mazowsza i Podlasia. O chorobie debatować będą też przedstawiciele Krajowego Lekarza Weterynarii, Polskiego Związku Łowieckiego oraz parlamentarzyści. Inicjatorem konferencji jest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Konferencję zaplanowano na środę 12 lipca o godz. 12.00 w świetlicy wiejskiej w Łazach. W jej trakcie zapewne pojawi się informacja o wprowadzeniu tzw. żółtych stref w pobliżu powiatu łukowskiego, zawierających dodatkowe obostrzenia związane z przemieszczaniem świń. Na tym obszarze transport trzody do innych gospodarstw albo do rzeźni musi być zaopatrzony w świadectwo zdrowia wystawione przez urzędowego lekarza weterynarii.

Organizatorzy na debatę zapraszają rolników, przetwórców mięsa wieprzowego oraz samorządowców. Szczegóły przedstawiamy na plakacie poniżej.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE