Reklama

Reklama

Międzynarodowe lekcje po angielsku w Staninie

Opublikowano: sob, 30 sty 2021 10:00
Autor:

Międzynarodowe lekcje po angielsku w Staninie  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkół w Staninie, w pierwszym tygodniu po feriach, nauczyciele języka angielskiego zorganizowali cykl wirtualnych spotkań uczniów i przedstawicieli grona pedagogicznego z kilku krajów europejskich – Polski, Grecji, Rumunii i Turcji.

Reklama

Wydarzenie to było pierwszą w historii placówki wirtualną wizytą projektową w ramach projektu Erasmus+ "Be the change you want to see" i przyniosło wiele pozytywnych wrażeń.

Celem spotkań jest uzyskanie nowych doświadczeń przez uczniów, jak i nauczycieli.

Trzy dni zajęć międzynarodowych obfitowały w wydarzenia edukacyjno-kulturowe, nie zabrakło "dreszczyku emocji" w czasie rozwiązywania quizów sprawdzających wiedzę o krajach partnerskich, a także wypełniania zadań pozwalających na "wydostanie się" z escaperoom-u.

Młodzież z 4 krajów europejskich stworzyła jedną, międzynarodową "klasę" i uczestniczyła  w zdalnej lekcji w języku angielskim. Nauczyciele z tych krajów wzięli udział w językowych warsztatach online na temat zastosowania opowiadań w procesie edukacyjnym.

Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń nauczycielskich, dyskusji o obecnej sytuacji  w szkołach z różnych krajów europejskich i "dostosowaniu" pracy do nauczania zdalnego. Warsztaty, spotkanie nauczycieli  i lekcja prowadzone były przez nauczycieli z ZS w Staninie. 

Zaprezentowano walory kulturalne Polski. Uczestnicy wspólnie odbyli wirtualne wycieczki po  Warszawie i Krakowie, Kopalni Soli w Wieliczce, a na prośbę nauczycieli ze szkół europejskich odbyło się też wirtualne zwiedzanie Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu.

 

 - Były to niezwykłe spotkania w trybie online, podsumowujące dwa i pół roku współpracy z naszymi partnerami. W ciągu tych dni uczniowie i nauczyciele porozumiewali się w języku angielskim, korzystali z technologii komputerowej. Ale nie to okazało się najtrudniejszym zadaniem. Najtrudniej było  powiedzieć sobie do widzenia – podsumowują koordynatorzy projektu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy