Reklama

Międzynarodowa współpraca szkół

Opublikowano:
Autor:

Międzynarodowa współpraca szkół - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół w Krzywdzie rozszerza współpracę z zagranicznymi partnerami. Po programie "Comenius", realizowanym przed kilkoma laty, teraz po raz pierwszy zdobył pieniądze z unijnego programu "Erasmus+"

- W ramach "Comeniusa" współpracowaliśmy ze szkołami we Włoszech, Turcji i Słowenii, a nowy program pozwoli na rozszerzenie tych kontaktów na kolejne placówki z Bułgarii, Rumunii, Włoch i Turcji. Wszystkie mają już doświadczenie w realizacji projektów, finansowanych przez Unię Europejską - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Ewa Latoch-Sprycha, dyrektor ZS w Krzywdzie, która będzie koordynatorem międzynarodowego projektu pod nazwą "Smart schools to boost students motivation".

Jego celem jest poprawa jakości nauczania i motywowanie uczniów do nauki, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym głównie multimediów. - Będziemy na przykład organizować telekonferencje, a główny nacisk położymy na nauki ścisłe, w tym matematykę i informatykę oraz język angielski. Młodzi ludzie często mają bardzo dobre podstawy językowe w postaci znajomości gramatyki czy słówek, ale lęku przed mówieniem trudno im się pozbyć. Udział w takim programie daje takie możliwości, a poza tym jest to doskonała okazja do poznania nowych kultur, zwyczajów i religii oraz nauki tolerancji i wzajemnego szacunku - podkreśla dyrektor Latoch-Sprycha.

Szczegóły międzynarodowej współpracy będą ustalane podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się na początku grudnia we Włoszech, a wiosną zagraniczni partnerzy mają przyjechać do Polski. Każdego roku są planowane po dwa takie spotkania w różnych miejscach, a cały projekt jest rozłożony na dwa lata.

Realizacja wszystkich pomysłów planowana do końca lipca 2021 roku będzie kosztować prawie 157 tysięcy euro, z czego około 37 tysięcy otrzyma ZS w Krzywdzie jako koordynator projektu.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE