Reklama

Miasto dzieli pieniądze na kulturę - złóż wniosek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska (archiwum)

Miasto dzieli pieniądze na kulturę - złóż wniosek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz pomysł na zorganizowanie wycieczek dla dzieci, które pokażą im historię regionu, chcesz nauczyć dzieci tańczyć lub masz pomysł na aktywizację osób starszych - od dziś do 20 marca możesz złożyć wniosek na dotację.

Władze miasta ogłosiły otwarty konkurs ofert na realizację zadań o charakterze pożytku publicznego w 2017 roku w zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Oferty można składać od dziś do 20 marca w Punkcie Obsługi Interesantów Urzędu Miasta w Łukowie.

Jakich zadań dotyczy konkurs ofert?

W zakresie turystyki i krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży miasto zabezpieczyło 11 tys. zł. Składane wnioski mogą dotyczyć form aktywności dla młodzieży, kształtujących postawy aktywności społecznej oraz umiejętności interpersonalne (do 8 000 zł). 3 tys. magistrat przeznaczy na zorganizowanie wycieczki integracyjnej  dla dzieci i młodzieży do miejsc związanych z historią i tradycją naszego regionu.

Kwota do 50 tys. zł zostanie przeznaczona na realizację zadań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Do 10 tys. można uzyskać na popularyzację muzyki orkiestrowej, organizowanie i udział w koncertach z okazji świąt narodowych i innych uroczystościach oraz promocję miasta. Na organizację zajęć tanecznych (taniec nowoczesny) dla dzieci i młodzieży, ich udział w zawodach tanecznych oraz imprezach organizowanych przez miasto, samorząd chce przeznaczyć do 5 tys. Taka sama kwota została zabezpieczona na organizację zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży oraz ich udział w miejskich imprezach. Na zdecydowanie większą kwotę, bo 25 tys., może liczyć oferent, który zorganizuje zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży oraz popularyzację muzyki, tańców ludowych. 5 tys. to kwota przeznaczona na działanie na rzecz aktywności społeczno – kulturalnej osób starszych.

Kto może uzyskać dofinansowanie?

Do składania ofert w konkursie uprawnione są organizacje pozarządowe oraz podmioty określone w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (t.j. Dz.U. 2016 poz. 1817) działające na terenie Miasta Łuków lub na rzecz jej mieszkańców w zakresie powyżej wymienionych zadań.

Oferty można składać od dziś do 20 marca do godziny 15.30 w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Łuków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE