Reklama

Metody dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych

Opublikowano:
Autor:

Metody dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chorobotwórcze drobnoustroje, patogeny oraz grzyby i pleśnie towarzyszą nam niemal w każdym miejscu i na każdym kroku. Choć z reguły nie stanowią one większego zagrożenia, to w niektórych przypadkach, aby zapewnić bezpieczeństwo i higienę danego środowiska, konieczne jest ich zneutralizowanie.

Profesjonalna dezynfekcja umożliwia skuteczne zwalczenie patogenów, odkażenie pomieszczeń oraz usuwanie przykrych zapachów. Aby działania dezynfekcyjne były skuteczne i przyniosły zamierzone efekty, konieczne jest odpowiednie dobranie środków chemicznych do rodzaju drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych, a także dezynfekowanych pomieszczeń.


Kiedy przeprowadza się dezynfekcję pomieszczeń mieszkalnych i biurowych?

Dezynfekcja jest nieuniknionym działaniem przede wszystkim podczas zagrożenia epidemiologicznego w budynku. Jej przeprowadzenie jest szczególnie rekomendowane zwłaszcza w dobie rozwoju pandemii koronawirusa. Profesjonalne i kompleksowe zdezynfekowanie pomieszczeń znacząco marginalizuje ryzyko namnażania się wirusów SARS-CoV-2 i rozwoju choroby COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych powodowanych przez patogeny wirusowe i bakteryjne.

Dezynfekcja pomieszczeń w gospodarstwie domowym lub w obiekcie biurowym przeprowadzana jest również w celu ograniczenia ilości alergenów, roztoczy i innych drobnoustrojów, odstraszenia szkodników, gryzoni i insektów oraz aby usunąć problem przykrego i uporczywego zapachu spowodowanego stęchlizną czy zalaniem budynku. Dezynfekcję warto przeprowadzać profilaktycznie przynajmniej raz w roku. Dzięki temu zapewnimy wysoką jakość powietrza, sterylność i higienę osobom przebywającym w budynku.


Metody dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych i biurowych

Istnieje kilka metod dezynfekcji pomieszczeń, które dobierane są na podstawie specyfiki problemu. Zdecydowanie najpowszechniej wykorzystywaną metodą dezynfekcji jest ozonowanie. Ozon jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących, który skutecznie zwalcza wszelkie organizmy żywe – wirusy, bakterie, alergeny czy inne drobnoustroje. 

Rozpylanie ozonu w pomieszczeniach kompleksowo i dokładnie oczyszcza je, eliminując problem rozprzestrzeniania się wszelkich chorób zakaźnych, przykrych zapachów czy szkodników. Za pomocą ozonu możliwe jest sprawne usunięcie problemu takich chorób jak: grypy, świerzbowca, szkarlatyny, choroby Covid-19, parwowirusa, psów, kociego AIDS, gruźlicy, gronkowca, wszawicy, ospy lagionelli, odry czy wszawicy.

Kolejną popularną metodą dezynfekcyjną stosowaną do dekontaminacji, jest woda wysokoozonowana. Metoda ta polega na rozpuszczeniu ozonu w wodzie oraz na kąpieli przedmiotów przeznaczonych do odkażenia lub rozpylaniu roztworu na powierzchniach. Woda wysokoozonowana zapewnia wysoką skuteczność, jednocześnie zachowując niskie koszty realizacji.

Zamgławienie ULV pozwala skutecznie usuwać wszelkie drobnoustroje z pomieszczeń. Opryskiwanie mgłą wodną ze specjalnym preparatem skutecznie i dokładnie usuwa wszelkie bakterie i wirusy z powierzchni i z powietrza. Choć proces rozpylania pozwala szybko pozbyć się niechcianych drobnoustrojów, to pomieszczenia będą nadawać się do ponownego użytkowania dopiero po ok. 12 godzinach od zakończenia opryskiwania.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE