Reklama

Marta Pawlikowska mistrzynią Europy

Opublikowano:
Autor:

Marta Pawlikowska mistrzynią Europy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 2000 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu , które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Gyor na Węgrzech

W zawodach wystartowało 151 reprezentantów Polskiego Związku Kickboxingu. Wśród nich byli podopieczni  Zenona Pawlikowskiego:, Kinga Komorowska, Kewin Kozłowski, Marta Pawlikowska, Bartosz Prusinowski, Dorian Siekierzyński i Natalia Zarzycka.

Wszyscy  są zawodnikami łukowskiej sekcji kickboxingu KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” w Łukowie.  W turnieju najlepiej wypadła Marta Pawlikowska, która rywalizowała w kategorii juniorów do 52 kg w pełnokontaktowej formule full contact. W finałowym pojedynku pokonała jednogłośnie na punkty Adelinę Akhtamianovą  z Rosji, zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy.

Należy zaznaczyć, że pokonanie w ringu zawodnika z Rosji jest marzeniem każdego kickboxera, a Marta na Węgrzech zrobiła to dwukrotnie.  Pozostali łukowianie również walczyli bardzo dzielnie, ale nie zdobyli medali. Dorian Siekierzyński wygrał z zawodnikiem z Bośni i Hercegowiny, pokonał też Łotysza, niestety
w walce o medal przegrał z Rosjaninem. Kinga Komorowska po zwycięstwie nad Hiszpanką, uległa zawodniczce z Irlandii. Bartosz Prusinowski w eliminacjach przegrał z zawodnikiem z Rosji, a Natalia Zarzycka z reprezentantką Grecji.   

Po turnieju powiedzieli:


Włodzimierz Trzeciak, trener reprezentacji 

Dwa złota 

Wywalczyliśmy 12 medali, w tym 2 złote, 6 srebrnych i 4 brązowe. Jeden ze złotych medali wywalczyła Marta Pawlikowska, która górowała nad Rosjanką wyszkoleniem technicznym, punktując w ataku, obronie i kontrataku. Drugie złoto wywalczył Paweł Kendziorski, który był bardzo dobrze przygotowany motorycznie i wygrał przez TKO”. 

Zenon Pawlikowski, trener klubowy

Wola walki i ambicja 
 
Na sukces Marty złożyło się szereg czynników. Najważniejszymi była wola walki i ambicja zawodniczki oraz osiągnięcie szczytu formy we właściwym okresie. Przed zawodami brałem pod uwagę możliwość zdobycia przez moją zawodniczkę-prywatnie córkę medalu,  w tym złotego.  


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE