Reklama

ŁUKÓW: Sygnalizacja na przejściu przy Urzędzie Miasta jeszcze w tym roku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Łuków

ŁUKÓW: Sygnalizacja na przejściu przy Urzędzie Miasta jeszcze w tym roku - Zdjęcie główne

foto UM Łuków

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przejście zasłynęło niebezpiecznymi zdarzeniami, doszło tam do wielu potrąceń pieszych w tym do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Jeszcze w tym roku przejście ma stać się bezpieczniejsze za sprawą sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo sąsiednie przejścia, w ciągu DK63, przy budynku poczty oraz przy Przedszkolu Miejskim nr 2 mają być oznakowane. Wykonawcą i inwestorem ma być lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 

Pod koniec 2019 roku na stronie MSWiA pojawił się program "Razem Bezpieczniej". Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski złożył wówczas wniosek o dofinansowanie budowy sygnalizacji świetlnej przy przejściu na ul. Piłsudskiego. Do pozyskania było 100 tys. zł. Dofinansowania nie udało się pozyskać ale wraz ze złą wiadomością z MSWiA, do urzędu nadeszła dobra wiadomość z Ministerstwa Infrastruktury

 

- Nasze Miasto znalazło się na liście 11 inwestycji na drogach krajowych, majacych na celu porawę bezpieczeństwa uczestnikuów ruchu drogowego. Budowa sygnalizacji świetlnej przy przejściu przed UM wykonana ma być jeszcze w tym roku - informuje Piotr Płudowski.

 

Rozmowy o konieczności poprawy bezpieczeństwa przed urzędem pojawiły się na początku 2019 roku, z inicjatywą wyszedł radny Łukasz Bober. Od tamtego czasu samorządowcy z Łukowa oraz parlamentarzyści podjęli wspólne działania by przy przejściu pojawiła się sygnalizacja świetlna.

 

- Zgodnie z sugestią starosty Dariusza Szustka podjęliśmy działania dwutorowo. Były to zarówno działania oddolne, czyli oficjalne pisma, ale także odgórne czyli nieformalne rozmowy z ministrami i dyrektorem GDDKiA- mówi poseł Sławomir Skwarek.

 

Ministerstwo Infrastruktury na zadania te przeznaczyło 20 mln zł, szacowany koszt wykonania inwestycji w Łukowie to około 500 tys. zł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE