Reklama

Reklama

ŁUKÓW. Radni PiS wnioskują o zmiany w projekcie Placu Narutowicza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

ŁUKÓW. Radni PiS wnioskują o zmiany w projekcie Placu Narutowicza - Zdjęcie główne

Radny Artur Gałach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi m.in. o liczbę miejsc parkingowych.

Reklama

Treść wniosku przesłał nam radny Artur Gałach, szef klubu PiS w łukowskiej Radzie Miasta.

 

Dokument publikujemyw całości: 

 

W związku z opracowywaniem dokumentacji techniczno-budowlanej przebudowy Placu Narutowicza w Łukowie i przedstawioną przez Pana koncepcją nowego zagospodarowania tego terenu przewidującą likwidację ponad 80% istniejących obecnie miejsc postojowych, w imieniu własnym oraz mieszkańców naszego miasta zwracamy się do Pana Burmistrza z apelem o zmianę koncepcji i urządzenie w obrębie Placu Narutowicza zdecydowanie większej ilości miejsc postojowych dla samochodów osobowych.


Nasz wniosek spowodowany jest licznymi interwencjami mieszkańców naszego miasta, którzy po powzięciu informacji o planie likwidacji istniejącego „przykościelnego” parkingu wyrażają swoje niezadowolenie i negatywną opinię co do tego pomysłu. Wśród osób wyrażających dezaprobatę ograniczania miejsc postojowych w obrębie Placu Narutowicza są zarówno parafianie Kolegiaty Łukowskiej, przedsiębiorcy i handlowcy prowadzący swoją działalność w centrum miasta, ale również inne osoby, które z istniejących miejsc parkingowych korzystają przy okazji załatwiania różnych spraw, w tym spraw urzędowych w Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym oraz spraw pocztowych. 


W naszej ocenie zaprezentowany pomysł pozostawienia w obrębie Placu Narutowicza zaledwie 7 miejsc postojowych z liczby 39 istniejących obecnie jest społecznie szkodliwy i nie powinien znaleźć odzwierciedlenia w opracowanej ostatecznie dokumentacji. W dobie wciąż wzrastającej liczby pojazdów samochodowych, a co za tym idzie zwiększającej się potrzebie zapewniania coraz większej ilości miejsc parkingowych, powinniśmy bardziej urządzać nowe, dodatkowe miejsca postojowe aniżeli likwidować te, które już są i których stopień wykorzystania  w ciągu całego tygodnia jest bezsprzecznie największy. 

 

Niezwłocznego ustalenia wymaga również kwestia maksymalnego poziomu finansowania planowanego przedsięwzięcia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że koszt przebudowy Placu Narutowicza w zaprezentowanej formie  może oscylować nawet w okolicach 6 mln zł. Jest to kwota ogromna, która wśród mieszkańców naszego miasta rodzi wiele negatywnych opinii i pytań co do potrzeby oraz celowości wykonywania tak drogiej inwestycji. Zdaniem mieszkańców Plac Narutowicza należy odnowić, ale nie tak wielkim kosztem.

Reasumując, wnosimy o zmianę przedstawionej koncepcji w zakresie urządzenia większej liczby miejsc postojowych oraz jej dogłębne przeanalizowanie pod kątem możliwości zastosowania mniej kosztownych rozwiązań i materiałów. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE