Reklama

ŁUKÓW: Policjanci świętowali. Komendant zapewnił o wsparciu przełożonych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji.

W Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Tegoroczne obchody Święta Policji, ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego, miały skromniejszy niż dotychczas charakter.

 

- Dzisiejsza uroczystość była też okazją do ślubowania przez nowo przyjętych policjantów, którzy w tym miesiącu zasili szeregi łukowskiej jednostki. Troje nowych adeptów w szeregach łukowskiej policji powitał Komendant Powiatowy Policji w Łukowie nadkom. Leszek Misiak. Komendant gratulując młodym mundurowym sukcesu, zapewnił o wsparciu przełożonych i starszych kolegów - mówi asp. sztab. Marcin Jóżwik z policji w Łukowie. 

 

Nadkom. Leszek Misiak w asyście swojego zastępcy mł. insp. Marka Lubańskiego wręczył policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 60 policjantów.

 

Ten rok jest też wyjątkowy dla Komendanta łukowskiej jednostki. Z dniem 24 lipca 2020 roku, rozkazem Komendanta Głównego Policji  również  Komendant Powiatowy Policji w Łukowie nadkom. Leszek Misiak, otrzymał w korpusie oficerów starszych awans na stopień podinspektora.

 

Trochę historii

 

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku święto policji. Już dzisiaj swoje święto obchodzili łukowscy policjanci.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE