Reklama

ŁUKÓW: Decyzja ws. przedszkoli w poniedziałek

Opublikowano:
Autor:

ŁUKÓW: Decyzja ws. przedszkoli w poniedziałek  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Placówki sondują ilu rodziców zechce posłać pociechy do przedszkoli .


Jak zapowiada burmistrz Piotr Płudowski trwa analiza wytycznych opublikowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Dyrekcje łukowskich przedszkoli pytają też rodziców za pośrednictwem mediów społecznościowych ilu z nich deklaruje chęć posłania pociechy do przedszkola.  

Pismo dyrektor Danuty Oksiutowiecz z Przedszkola nr 7 


Przedszkole pod pewnymi warunkami

Główny Inspektor Sanitarny opublikował  szczegółowe wytyczne przeciwepidemiczne m.in. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i żłobków. Grupy powinny liczyć do 12 dzieci i przebywać w jednej wyznaczonej sali pod opieką tego samego opiekuna. Należy dbać o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, higienę oraz o dezynfekcję pomieszczeń i sprzęt 
Jedna grupa dzieci powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali, która przynajmniej raz na godzinę będzie wietrzona. Grupy dzieci nie powinny stykać się ze sobą. Mogą liczyć maksymalnie 12 dzieci, a w pewnych uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, można ją powiększyć o nie więcej niż dwoje dzieci. Sanepid zaleca też, by do grupy przyporządkowani byli ci sami opiekunowie.

Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 4 mkw. na jedno dziecko i każdego opiekuna.  Ponadto w sali, w której przebywać będą dzieci, nie może być zabawek, przedmiotów, sprzętów, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki), a wykorzystywane przybory sportowe - piłki, skakanki, obręcze dokładnie czyścić lub dezynfekować. Dzieci  nie powinny przynosić ze sobą niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE