Reklama

Łuków chce wydać 13,5 mln zł na inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Łuków chce wydać 13,5 mln zł na inwestycje  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym roku kontynuowane będą prace nad Zalewem. W planach jest też remont ulic w centrum i budowa żłobka.

Radni przyjęli 18 grudnia budżet miasta na 2020 rok. Decyzja była jednogłośna. To miłe zaskoczenie, bo jeszcze przed głosowaniem w kuluarach spekulowało się, że projekt burmistrza Piotra Płudowskiego może zostać storpedowany sporą liczbą poprawek. Ten scenariusz się jedna nie ziścił. Autopoprawka burmistrza obejmujące cięcia w urzędzie miasta i rezerwie burmistrza na kwotę 447 tys zł (pieniądze pójdą na częściowe pokrycie deficytu w systemie gospodarowania odpadami) i  poprawki klubu PiS zyskały poparcie.

Zgrzyt pojawił się jedynie przy zmianie zaproponowanej przez PiS,a mówiącej o zdjęciu 110 tys zł z budowy chodnika wzdłuż Krzny łączącego ulice Laskowskiego i Prusa. Piotr Płudowski chciał wykonać tę inwestycję za 140 tys zł. Ostatecznie decyzją rady z tej puli zostało tylko 30 tys zł z przeznaczeniem na projekt chodnika wraz z oświetleniem. 

Dochody budżetu to blisko 133 mln zł, a wydatki -  134 mln zł. Miasto weżnie kredyt w wysokości 1,5 mln zł, który również zasypie dziurę w systemie gospodarowania odpadami. 

Jeżeli chodzi o inwestycje to pochłonął one 13,5 mln zł. Najwięcej pójdzie na Zimną Wodę -  11,7 mln zł.  W planach inwestycyjnych znalazła się również budowa miejskiego żłobka - 480 tys. zł. Dodatkowo miasto stara się o środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Pierwszy wniosek dotyczy ul Browarnej. Drugi - Pastewnik, Kanałowej i Farnej. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE