Reklama

Lewe papierosy na Baltonie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet (zdjęcie poglądowe)

Lewe papierosy na Baltonie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczono na targowisku miejskim w Łukowie. Z lewymi papierosami wpadła 50-letnia mieszkanka miasta.

Wspólna akcja łukowskich policjantów i celników z Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Wczoraj, 10 stycznia na targowisku miejskim przy ul. Kanałowej w Łukowie zabezpieczyli oni ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednym ze stanowisk handlowych schowane są nielegalne papierosy, które pokątnie sprzedawane są na tym targowisku. Ich handlem zajmowała się 50-letnia mieszkanka Łukowa.

- Właścicielka ustalonego stoiska mówiła, że prowadzi tylko legalną sprzedaż artykułów spożywczo przemysłowych, że nie ma żadnych papierosów - mówi asp. sztab. Marcin Józwik, rzecznik policji w Łukowie.

Podczas przeszukania okazało się jednak, że część papierosów ukryta była w szufladzie lady chłodniczej. Część z nich znajdowała się także w odrębnych pudełkach. Właścicielka stoiska handlowego została zatrzymana, a papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Według policjantów, straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą ponad 18 tys. zł.

Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE