Reklama

Kulturalniaki rozdane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Łuków

Kulturalniaki rozdane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Były tytuły \'Życzliwy Kulturze Gminy Łuków 2016\' dla tych, którzy wspierają działalność kulturalną, ale także statuetki \'Kulturalniak 2016\' dla zespołów i artystów z terenu gminy. Nie zabrakło nagród dla najbardziej aktywnej świetlicy wiejskiej.

Ostatnia niedziela listopada upłynęła mieszkańcom Świdrów pod znakiem uroczystości związanych z Inauguracją Roku Kulturalnego 2016/2017. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Henryk Wysocki podsumował dotychczasową działalność kulturalną i zdradził plany na nadchodzące miesiące. Oprócz nagród, które przy tej okazji zostały wręczone, nie mogło zabraknąć występów artystycznych.

Tego dnia na scenie wystąpiły więc „Jagódki” ze Żdżar, ”Kumpele” z Gręzówki, „Niezapominajki” z Dminina, „Zalesianki” z Zalesia oraz Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków. Talenty artystyczne zaprezentowali także laureaci gminnych konkursów i festiwali, wśród których byli: zespół taneczny z Przedszkola w Świdrach, duet wokalny „Ac Hoc” z Zespołu Szkół w Gołąbkach, wokalistka Olga Wideńska i zespół wokalny „Wiolinki” z Zespołu Szkół w Gręzówce oraz recytatorzy: Kacper Siwiak z Gimnazjum w Zalesiu i Julia Kowalczyk - uczennica ze Szkoły Podstawowej w Krynce.

Spotkania i kulturalne wydarzenia w gminie Łuków wspierali lokalni przedsiębiorcy i to oni otrzymali tytuł „Życzliwy Kulturze Gminy Łuków 2016”. Podczas uroczystości ogłoszone zostały także wyniki I Konkursu na Najaktywniejszą Świetlicę Wiejską Gminy Łuków 2016. Nagrody w wysokości 500 zł z przeznaczeniem na działalność świetlicy wiejskiej przyznano sołectwom: Malcanów, Jeziory, Gręzówka, Zalesie, Strzyżew, Sięciaszka Pierwsza i Biardy. Dyplomy uczestnictwa otrzymały świetlice wiejskie w Zarzeczu Łukowskim, Sulejach, Krynce, Karwaczu, Wagramie, Świdrach i Gołaszynie.

Głównym punktem imprezy było przyznanie tytułów „Kulturalniak Gminy Łuków 2016”. Tegoroczną nagrodą była rzeźbiona statuetka w postaci „jelonka”. Rzeźbę zaprojektował i wykonał specjalnie na tę okazję Robert Sadło. „Kulturalniaka 2016” otrzymali: Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Gminy Łuków, Bogumiła Rozwadowska z zespołem „Niezapominajki” z Dminina, Elżbieta Dynek z zespołem „Jagódki” ze Żdżar, Janina Krasuska z zespołem „Zalesianki” z Zalesia oraz Beata Pochman z Kołem Gospodyń Wiejskich i zespołem „Kumpele” z Gręzówki.

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak, dziękując za liczne inicjatywy, podkreślił, że tak szeroki zakres i wachlarz inicjatyw i przedsięwzięć kulturalnych realizowanych w gminie Łuków jest niespotykany od wielu lat.

Spotkanie zakończyła degustacja potraw regionalnych i domowych wypieków przygotowanych przez rodziców i pracowników Zespołu Szkół w Świdrach. Za naszym pośrednictwem Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury składa serdeczne podziękowania kadrze pedagogicznej oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniu uroczystości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE